| Monica_1165 a întrebat:

Am de ales intre doi baieti si chiar nu stiu care va fi alesul. Amandoi imi plac la fel de mult atat la comportament cat si la aspect. Cu X ma cunosc de mai demult si chiar ne-am sarutat de cateva ori dar nu stiu motivul pentru care nu imi cere prietenia. De multe ori m-am gandit ca are altele pe langa dar nu stiu ce sa cred. Pare genul de baiat cuceritor si acum e plecat din tara pentru cateva saptamani. Cu Y m-am cunoscut recent si e genul de baiat rau dar care stie sa se comporte cu o fata si asta stiu de la fosta lui prietena cu care a avut o relatie de cativa ani. Y mi-a spus ca ma place si ca ar vrea sa fie cu mine asta daca vreau si eu. Y stie ca mie imi place de X dar totusi incearca si pare destul de interesat de mine. In schimb X nu stie de Y. Sincer in ultimele nopti nici nu am putut dormi gandindu-ma pe care sa il aleg dar nu am reusit sa iau o decizie. Va rog, ajutati-ma!

8 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Sa nu alergi dupa doi iepuri, si-apoi...

| lovenotsex a răspuns:

Alege pe cel ce te vrea, iar daca il vrei si tu e perfect.Parerea mea decat sa vrei pe cineva la nebunie la el sa te considere la diverse, sa fie si cu altele tu sa fi doar asa o distractie.Chiar daca din cate ai zis aici vad ca vrei mai mult pe X, dar el nu prea vrea, in acele saruturi ai fost doar un experiment pentru el.In schimb Y prin relatia aia de lunga durata da dovada de rabdare, constanta, sinceritate. Iar Y are un avantaj chiar daca tu il vrei mai mult pe X, te vrea. Iar acest lucru este excelent pentru tine. Din punctul meu de vedere tu visezi la X, pe cand il ai in mana pe Y."ce-ai in mana nu-i minciuna". Atata timp cat X, i-ai aratat ca il vrei, dar el nu a reactionat, poate sa fie asa cu altele fiind intr- relatie cu tine.In schimb baietii rai cum zici ca este Y, nu sunt niste prefacuti cand doresc si tin la cineva.Alege pentru binele tau, daca vrei sa fi iubita si sa fie ceva serios, din ce mi-ai zis Y e cel potrivit, Dar daca vrei ceva mai multa frumusete si popularitate(pentru ca daca X e cuceritor e si popular), dar ai mai putina siguranta cu X. Daca il vrei pe X, zi lui Y, dar unbeori nu trebuie sa visezi, ca poate deveni o utopie.Si dezamagirea ar fi foarte mare.Sa fi iubita de oricare vei alege.

| sensesDelight a răspuns:

Nebuneală cu x și y, mai rău ca la mate. laughing
Uite, sfatul meu este să fii mai atentă cu Y, dacă e mai nou în peisaj și ai zis că pare atent cu tine și știe să se comporte. De asemenea X, chiar tu ai zis-o e genul de băiat mai macho, mai libertin. Cu toate că mai toate fetele fugim după genul ăsta de băieți, nu merită. Ne frângem singurele inimele. După mine Y, discută cu el și vezi cât de mult te place, dacă e suficient de pregătit să aibă o altă relație după cea care a durat mai mulți ani. Ascultă-l și explirmă-ți și tu opinia apoi luați o decizie. mult succes happy

| bOse a răspuns:

Ramai cu X

| SentimenteColorate a răspuns:

Ia o decize care crezi ca e mai bine pentru tine sigur vei alege una buna succes te pup

| Horyka a răspuns:

Uita-te la Hannah Montanalaughing ep ala in care trebea sa aleaga intre jessie si jake.big grin

| bebelusa_9541 a răspuns:

Daca u ii placi pe amandou poti sa il alegi pe cel care te place...sigur unul dintre ei nu o face...asa ca ai grija la alegere oricum nu te vei casatori cu el, daca vezi ca nu merge te desparti si gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric Y!