| alexandra8647 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.Nu este vorba de mine ci de prietena mea, Alina. Ok eu am 14 ani stiu ca sunt inca mica pentru iubit.Parintii mei ma lasa sa fiu cu el fiindca stie ca nu mie gandul la prostii in fine prietena mea, alina cea mai buna prietena are 13 ani e mai mica si este cu un baiat de 17 ani. Ok recunosc ea la 13 ani arata de 15. Dar uitati eu sunt in a8a prima data cand am avut iubit m-am dus la mama si la taa le-am cerut voie daca pot avea.Au spus ca da dar nu am voie sa plec din cartier.Sa stau doar in cartier. Ei bine Alina este de 2 ani cu baiatul asta.Parintii ei nu stiu nimic, dar banuiesc.Ieri aseara cand Alina nu era acasa m-au invitat parintii ei si pe parintii mei si pe prietenul meu, Liviu la ei aksa la cina. S m-au rugat sa le zic ce se intampla fiindca nu stiu ce sa faca cu ea. O pedepsesc dar degeaba.Si m-au intrebat pe mine si pe Liviu ce se intampla. Uitati nu am vrut sa mint fiindca odata era si maam cu mine si cu liviu si cu tata si cu parintii lui afara si au vazuto.Secretul care nu l-am zis este ca acum 2 ani cand avea ea 11 ani a facut sex cu tipul acesta.si de atunci face non-stop de aia nu prea vine acasa si la scoala are destule absente:o.Acum eu am 14 ani si liviu tot 14. Avem aceeasi varsta. Dar nu conteaza diferenta de varsta nu-i asa? Dar la Alina da.parintii ei cu ai mei au planuit sa mergem toti inclusiv eu si liviu sa o urmarim.Eu ce ma fac? Este cea mai buna prietena a mea si nu vreau sa o >pierd? Vrun sfat ceva va rog? va rog am nevoie de ajutorul vostru.Va pup multumesc. p. s fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Isi strica viaţa, parintii trebuie sa intervina, iti este prietena si ar trebui sa inteleaga ca nu face bine dar nici parinţii nu ar trebui sa o izoleze. La 11 ani e prea mica sa faca sex, explicatii ca e viata ei si ca nu trebuie sa ti-o distrugă. Discutaţi si cu profesorii, ca si prietena trebuie sa ii fii aproape, nu are nevoie de reprosuri, scandal ci de intelegere, trece prin momente grele acum, daca parintii o restrictioneaza si mai mult prietena ta va gasi refulari de astea si atunci chiar o sa o pierdeţi, trebuie sa aveti rabdare cu ea

3 răspunsuri:
| roxynutza a răspuns:

Pfuuuuuuuu ce complicat este sad nu as vrea sa fiu in pielea ta sincer; sa se culce cu el la 11 ani este destul de grav nu grav foarte grav sad dar daca sunt de 2 ani impreuna asta ma mai liniste-te putin poate ca intr-adevar o iubeste; acum in legatura cu urmaritul sau asta e foarte greu nu vrei ca acela sa ii faca rau dar nici nu vrei sa o dai pe mana parintilor; esti intre ciocan si nicovala, eu cred ca ar trebui sa ai o conversatie foarte serioasa cu ea si sa ii spui exact cum sta treaba; zii ca daca va continua asa va pierde mult; si ar trebui sa fie atenta si cu scoala; daca continua asa ar fi foarte bine sa lasi parintii sa actioneze pentru ca ea nu realizeaza acumwinking succes :*:*

| Cherilyn a răspuns:

Ai facut bine ca le-ai spus parintilor ei.
Probabil ca pr ta se va supara, dar tu oricum ai facut ceea ce o prietena adevarata ar fi facut, deci nu are rost sa te invinuiesti.
Sper ca veti rezolva ceva. E foarte important ca ea sa aiba incredere in parintii ei si sa discute amanuntit cu ei.
E pacat asa sa se distruga relatia dintre ei pentru un baiat.
Din punctu` meu de vedere a facut o greseala foarte mare la varsta ei, nu e normal...
Oricum, te admir pe tine pentru curajul de care ai dat dovada spunandu-le parintilor tai despre iubitul tau, multe fete decid sa tina ascunse relatiile si comit multe greseli.
Succes si numai bine:*

| bebik a răspuns:

Nujjj ce s zick :o... daca Prietenaa tha a avut incredere in tine nu trebui sa o dezamagesti. dar nici ea nu a facut bine ce a facutt..parinti ei trebui sa afle.happy funda >?