| EvaEve a întrebat:

TPU! Am nevoie de niste sfaturi. In urma cu un timp am cunoscut un baiat. E dragut, insa cred ca s-a ajuns in starea actuala din vina mea. Sa va spun:am tinut legatura un timp, dar nu am vrut sa am o relatie cu el (mi-am dat seama ca inspre acolo batea) pentru ca inca mai am scoala si sunt sigura ca daca ma tin de relatii, n-o sa mai invat si nu voi mai fi serioasa. I-am spus asta, iar el a zis ca vrea sa ma astepte pana ce termin, dupa care va vorbi cu parintii in privinta relatiei. Faza e ca ma cam tem ca imi pierd interesul pentru el pe zi ce trece. Nu cred ca il plac asa de mult incat sa am o relatie cu el, iar apoi sa fim o familie. Aici este vina mea: nu mi-am dat seama daca e ceva de moment sau daca il plac de bune. Nu stiu ce sa fac acum. Nu vreau sa il ranesc. Momentan nu mai tinem legatura, doar cat ne salutam si atat. Dar,,, cand ma gandesc ca el ma asteapta sa termin scoala, cand ma gandesc ca se sacrifica pentru mine, ca eu sa pot invata si sa ma tin de treaba... Offf! Va rog spune-ti-mi. Ce ar trebui sa fac in situatia asta? Sa astept' poate chiar o sa-l plac? Nu stiu, nu stiu ce sa fac. Imi e drag, insa nu stiu daca atat de mult incat sa-mi petrec anii impreuna cu el.
Pardon categoria. Acum mi-am dat seama.

2 răspunsuri:
| Bibi48 a răspuns:

Cel mai bine pentru amandoi ar fi să vorbiti unul cu altul despre relația voastră de viitor, să va împărtășiți sincer sentimentele. Sa spunem ca da, poate după ce termini cu învățatul, ați fii împreună, dar, apoi? Tu te.ai căsători cu el și n.ai fi fericită, vei începe să îl înșeli cu altcineva, și astfel veți fii amândoi nefericiți, ați divorța și până la urma nu făcuși nimic cu toată căsnicia. Ai grijă într.adevăr să nu ii rănești sentimentele când îi spui asta, dar nici nu o lungi prea mult. Contează ca tu să fii fericită cu băiatul perfect lângă ține și trăiește.ți viață până atunci, vei vedea ca cei al tău e pus deoparte!
Sper ca problemele tale se vor rezolva! :*

| AngelBlueBRM a răspuns:

Pai poate baiatul vrea sa te foloseasca doar pentru a intretine relatii cu el... intreba-l daca chiar te iubeste sau este pe interes... Mult succes :*