| Lukroxy96 a întrebat:

Am nevoie de parerea voastra sincera, ma framanta niste ganduri si vreau sa dispara din viata mea!
Acum 3 ani am stat cu un baiat un an. Ne-am despartit si o cunostinta s-a combinat cu el ( eu nu am mai avut nici un fel de contact cu el in tot timpul acesta si nestiind de relatia lor, am aflat mai tarziu) M-a cautat el de ziua mea si am vorbit toata noaptea, a doua zi a venit in fata blocului cu un buchet mare de trandafiri. Mi-a spus ca in timpul in care am fost despartiti a fost cu aceea fata, dar ca nu mai are nici o legatura cu ea si ea il tot cauta si plange... Mi-a cerut sa ne impacam. Eu i-am spus ca nu vreau sa imi fac fericirea pe durerea alteia si l-am rugat sa isi rezolve probleme si apoi sa vina la mine. Am continuat sa vorbim si m-a asigurat ca totul s-a rezolvat...
Fata aceea, cu toate ca nu ne vazusem decat de vreo 3-4 ori, m-a jignit foarte rau ( nu in fata, dar a avut grija sa inventeze multe despre mine, ea necunoscandu ma pe mine foarte bine, ne-am salutat de cateva ori si am iesit de 2 ori intr un grup in care era si ea inainte sa fie cu el ) A inceput sa spuna ca asa prietena sunt eu, ca i am furat iubitul... ( cu toate ca eu am avut cu el o relatie inainte ei ) thinking nu pot sa inteleg, nu m-am bagat peste nimeni, el a ales.
Apoi am aflat ca m-a mintit, cand a venit atunci de ziua mea ei inca erau impreuna... O cauta si dupa ce ne am impacat. II spunea ca eu am insistat sa fiu cu el. ( cu toate ca eu NICIODATA nu as face asa ceva, mai ales daca stiam ca avea iubita )

Baiatul acesta a mintit foarte mult, in tot timpul relatiei mele cu el a umblat si cu altele. Era un fel de "gigolo" laughing
Ceea ce nu inteleg este : de ce s-a agitat si s-a razbunat in asa hal fata aceea? de ce toate fetele cu, care a umblat el ma injura pe mine. ( El le spunea la toate te iubesc si le pupa, am aflat asta mai tarziu ) Singura mea greseala a fost ca am acceptat relatia cu el, dar considera ca a fost o lectie de viata? el inca ma cauta... imi pasa prea mult de suferinta altora,. credeti ca m-am bagat peste relatia lui cu fata aceea?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Baiatul va pacalit pe amandoua, el este acum linistit, iar voi va certati.

| BlakeLively a răspuns:

Acum imi spun si eu punctul de vedere pentru ca ai cerut sfaturi, sper sa nu te superi dar eu am ''defectul'' de a fi mult prea directa.
Baiatul asta de care vorbesti si pe care l-ai descris mi se pare un mare nesimtit, pentru ca a profitat de tine doar ca sa-si salveze pielea. Dupa cum ai spus si tu ''baiatul acesta a mintit foarte mult'', te asigur ca o sa minta in continuare, deaorece asta fac baietii in general. Umbla dupa o fata doar ca sa se culce cu ea, sau cand sunt singuri si plictisiti se intorc la fosta.
Eu sincer te sfatuiesc sa-l dai dracului pe el, nu merita nici macar sa te mai gandesti la el. Exista multi alti baieti care stiu sa te trateze corect, asa ca treci peste.
Si in legatura cu fata aia, incearca sa porti o conversatie cu ea intre 4 ochi, explica-i tot ce s-a intamplat cu fostul si fa-o sa inteleaga ca e cam disperata dupa atentie daca inventeaza lucruri despre tine. Pana la urma, ramane fix problema ei daca vrea sa te asculte sau nu.
Asa ca inceteaza sa te mai gandesti la el, meriti mai mult de-atat. Multa bafta in continuare.

| Lukroxy96 explică (pentru BlakeLively):

Multumesc pentru raspuns. Cu fata aceea nu pot vorbi, este o fata de la tara de care imi e prea mila. El e tot de acolo de la ea. Eu fac parte din "Lumi total diferite" de ei. I am cunoscut atunci cand am fost la bunici. Ceea ce nu inteleg e de ce exista concurenta asta acerba intre fete. Nu pot vorbi si explica nimanui deoarece sunt o persoana (in devenire) publica. Tocmai de aceea v am cerut voua ajutorul sub protectia anonimatului. Cum a putut el, avandu ma pe mine si stiind mediul in care ma invart eu, sa se mai uite la altele? Atata timp cat atunci cand iesea cu mine era admirat?

| BlakeLively a răspuns (pentru Lukroxy96):

Nu ai pentru ce, eu sper ca te-am putut ajuta. Si e mai bine s-o lasi pe aia ca pe ea, poate o s-o lumineze Dumnezeu intr-o buna zi.Cat despre el, sunt sigura ca vei gasi altul mai bun.

| Lukroxy96 explică:

Orice raspuns e binevenit happy multumesc :* dau funda

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Lukroxy96):

Vezi tu draga mea, cand iubesti pe cineva, ii ierti tot! Frumos pana aici. Daca esti prea tanara o sa nu intelegi, poate, mi-e greu sa spun, doar sa constat dupa ani ( alte experiente), partea hormonala? ma intreb si eu, partea spirituala? Ma intreb iarasi, partea de ambitie?
In final, cel putin pentru mine, m-am hotarat sa separ aceste laturi, nu accent pe 'a'.
Adica dragostea spirituala, cea hormonala, cea intelectuala, sa-mi inhib dorinta de a obtine cu orice pret pe cineva, adica ambitia.Se poate intoarce totul impotriva ta, consumi o energie inutil. Chiar te defavorizezi, folosind un eufemism.(un cuvant bland, urmarind ceva grav).
In situatii de ce spui tu, as sterge de pe tabla TOT, as lua-o de la inceput! Nu poti niociodata sa faci statui sau temple de marmura din ceea ce gasesti in gunoaie!
Pentru asta iti trebuie 3 calitati:minte, caracter, personalitate!
Mult succes, viata e prea scurta si prea lunga sa ne pierdem vremea.Sunt 3 miliarde de baieti pe planeta. Tu te superi de unul? Mai reflecteaza! Cu dragoste.

| Lukroxy96 explică (pentru oprescudorin11):

Ai dreptate, Imi place mult cum ai scris happy Nu neaparat sunt suparata, cu pur si simplu dezamagita ca atata timp cat ma avea pe mine si chiar credeam ca ma iubeste, el de fapt umbla cu altele si ma mai si BARFEA cu ele! Fosta aceea se poarta asa din cauza tuturor cuvintelor spuse de el! In total, am fost impreuna 2ani jumate... Nu ai idee cum se bat o groaza de tipe "pe el" laughing si toate sunt prietene intre ele.Imi pare rau ca am ajuns in situatia asta injositoare, cu niste oameni dintr un mediu atat de primitiv. Am inceput sa ma compar uneori cu ele sad sa am probleme de incredere in mine, sa ma uit in fiecare zi ce au mai postat nou. Ce sa fac sa scap de obsesia asta?

| EusebiuVRU a răspuns:

De bagat peste relatia lui nu ai facut-o deoarece tu nu stiai concret daca ei mai sunt sau nu impreuna. Faptul ca i ai zis sa mearga sa isirezolve mai intai problemele cu fata respectiva demonstreaza ca tu nu ai avut nicio intentie de a-l "fura". lasa-l sa te caute in continuare, la un moment dat se plictiseste el si isi va da seama ce greseala a facut...cat despre celelalte fete, incearca pe cat se poate sa le explici cum a fost si ce s a intamplat. daca vor vrea sa inteleaga si sa te creada, bine. daca nu, asta e, nu ai ce sa le faci...numai bine!