| curious01 a întrebat:

am nevoie de un ajutor din partea voastra si de la fetele care au fost in aceasta situatie dar si de la baieti, as vrea sa stiu ce pot sa intreb pe o fata care-mi place, seara prin mesaje, ca sa par atractiv si dragut, ceva ca sa-i placa si sa avem capat de vorba, va rog mult spuneti-mi cei/cele care ati trecut pe-aici, FUNDA!

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

N-am sa inteleg niciodata lipsa asta de incredere si siguranta,in voi!
Sincer!
E chiar asa greu sa aduci un zambet pe buzele unei fete?
Aveti,in mod sigur,varste apropiate si ceea ce-l amuza pe unul din voi il va amuza si pe celalalt,e logic!
Aveti glumitele varstei voastre si umorul vostru caracteristic,in fata ei nu esti ca sa te pierzi daca cumva esti timid,unde ar fi problema?
De doua saptamani esti in vacanta si au fost si sarbatorile,nu ti s-a intamplat nimic amuzant? Ce anume te face pe tine sa razi? Fii sigur c-o s-o faca si pe ea!
Un emoticon haios,chef de vorba si inspiratie,nimic altceva nu-ti trebuie!
Povesteste-i despre pisica ta sau a vecinilor,stiut fiind ca fetele reactioneaza universal pozitiv la animale mici si pufoase,joaca adevar si provocare,intreab-o ce si-ar dori de ziua ei,imagineaza o situatie fantastica in care tu ii aduci tot ce-si doreste batand in secunda asta la geam si intreab-o cum ar reactiona,etc!
Nu mai fii atat de neajutorat,cap ai,sunt sigura ca faci o multime de traznai cu care te amuzi apoi cu amicii tai,de ce te pierzi in fata unei tastaturi si a unui ecran?
Pentru ca vorbesti cu o fata? Si fetele sunt oameni,sa stii!
Asa cum vorbesti cu prietenul tau cel mai bun, cu fratele tau mai mic, fara expresiile deocheate of course, tot asa vorbesti si cu o fata!
Nu te-neca intr-o lingura cu apa, zau asa!

| Chamberlin a răspuns:

Scrie-i ceva de genu:
Buna, cf?
ma poti ajuta cu ceva...

| 1DeadMemories a răspuns:

Incepe cu intrebari simple.Ce muzica ii place, ce mancare, ce sucuri bea ( sunteti minori laughing), unde-si petrece timpul liber, ce filme vizioneaza. Gaseste un subiect comun de discutie.Pe site, fiecare e subiectiv in raspuns, ce ne place noua s-ar putea sa nu-i placa ei.Trebuie sa afli singur despre ce-i place sa discute.

Bafta!

| SeeDifference a răspuns:

Depinde cati ani ai?

| princess004 a răspuns:

Pai vorbeste frumos cu ea, si arata-i ca iti pasa de ea. si usor, usor o sa va apropiati, iti garantez :**

| Lia_Emi_2000 a răspuns:

Nici o data sa nu-i spui ca o placi! in primul rand arata-i respect adica scuze te derajez! daca iti raspunde da hai pa o sa iti dai seama ca e o persoana pshihopata laughing si nesimtita si daca iti spune nu chiar deloc si intreab-o diferite subiecte! AM O IDEE ai putea sa ii spui ceea ce am spus eu si daca ea o sa raspunda nu de ce? tu o sa ii pui intrebarea pe care ne-ai spus-o noua dar in loc de fata care imi place o sa-i spui o fata pe care o indragesc! si ea o sa iti spuna! dupa ce ti-a raspuns pune-i o intrebare din cele pecare ti le-a spus... si cred ca o sa ai o conversatie fara capat! Sper ca te-am ajuta o seara frumoasa in continuoare!