| Ivallll a întrebat:

Buna TPU am nevoie de un sfat... Acum vreo cateva saptamani am fost impreuna cu un baiat...relatia noastra a inceput foarte bine a zis ca vrea o relatie serioasa etc si dupa 3 saptamani dintr-odata fara sa ne certam nimic a zis ca vrea sa ne despartim ca nu are timp si ca numai vreasad adevaru e ca pe moment am insistant sa ne impacam dar dupa l-am lasat in pace atunci eu eram si plecata din oras. I-am trimis mesaj dupa cateva zile si el m-a sunat am vb si i-am zis sa ne impacam (da am gresit nu trebuia sa fac astaaa)si a zis ca vedem cand vin acasa plus ca el mai avea o restanta la scoala la o materie. Urmatoarele zile m-a cautat el si i-am zis sa se gandeasca serios ce vrea de la mine. Saptamana asta a avut restanta a luat-o dar mi-a zis ca numai vrea nimicsad sa nu-l mai astept si mie chiar imi place de el, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| tabittha a răspuns:

Da-i un mesaj sau spune-i sincer in fata ca ii vei respecta decizia, dar totodata spune-i si ceea ce simti pentru el si faptul ca te-a dezamagit asa de tare. O persoana nu ar trebui sa se joace asa cu sentimentele altei persoane. Vezi ce-ti spune, dar daca ramane la fel eu zic sa te retragi din viata lui, desi stiu ca-ti va fi greu, fara nici un cuvant sau legatura.

2 răspunsuri:
| deeeeea1 a răspuns:

Eu zic sa il lasi in pace.L-ai intrebat de atatea ori a avut si timp de gandire daca nu mai vrea asta e. dragoste cu sila nu ai sa vezi.Cu timpul o sa-l uiti si o sa intalnesti un baiat care sa te merite si sa te iubeasca asa cum iti doresti tu. Good luck!:*Funda?:-s

| PufarinaUcigasa a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator,eu zic sa nu il mai cauti, se vede clar ca el nu mai vrea sa fie cu tine! Dragoste cu sila nu se poate! Stai mai mult cu prieteni, fa alte lucruri si cu timpul iti spun eu ca o sa il uiti! Good luck (: