| zizibela a întrebat:

Povestea mea e cam aiurea dar cred ca merita citita! Am avut o relatie din toate punctele de vedere cu un baiat mai mare cu 2 ani ca mine, relatia a durat 1 an si 4 luni! Acum o luna ne-am despartit pentru ca asa a vrut el pe motiv ca vrea sa invete pentru academie si eu il stresez.La inceput nu a dat nici un semn, l-am tot vazut in oras cu multe fete in jurul lui dar nu facea nimic cu ele, cand l-am intrebat daca are pe altcineva, mi-a spus ca nu are de ce sa imi dea explicatii si ca nu stie daca v-a sta cu alta fata. l-am lasat in pace, am rupt legatura cu el, dar dupa 2 saptamani m-a sunat sa vada ce fac si sa imi spuna ca s-a comportat asa ca sa ma faca sa il uit si sa nu sufar chatterbox, mi-a adus flori de 1 si 8 martie, am crezut ca vrea sa ne impacam, si mi-am calcat pe inima si i-am zis sa ne impacam! Dar surpriza a zis ca nu vrea pentru ca nu vrea sa ma faca sa sufar din nou si el a suferit si nu mai vrea sa treaca prin asta si ca sa ramanem prieteni, mi-a spus ca m-a cautat pentru ca vroia sa vada ce fac si ca nu vrea sa stea cu alta fata, ca daca ar sta nu m-ar m-ai cauta, o data e interesat de mine ma suna sa vada ce fac ce probeleme am si cate o data nu da nici un semn zile intregi.Am incercat sa rup legatura cu el dar dupa cateva zile ma suna, si nu pot sa nu ii raspund! L-am iubit mult cred ca l-am iubit pana la ultimul fir de par si ultima unghie de la picior... dar prin lucrurile care le-a facut ma dezamgit! Nici nu imi dau seama ce vrea de la mine! Cand ma vede cu alt baiat chiar daca e un simplu amic se oftica si zice: uite cat m-ai iubit umblii cu altul!: Ce vrea de la mine? Ca nu intelegthinking ca nu se comporta nici ca amic nici ca iubit? Eu ce sa fac? Sa rup legatura cu el sau sa continui asa sa vad unde ajungemthinking Voi ce credeti? Va pup :*

7 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Vorbeşte deschis şi hotărâţi ori vă împăcaţi ori vă lăsaţi în pace unu pe altu, tu dacă umbli cu cineva el să nu se ia de tine.

Îl iubeşti dar dacă el nu vrea să se împace cu tine ce ar vrea să faci? să plângi în faţa lui în genunchi?

Ţi-am zis lămureşte treaba cu el ori e albă ori e neagră, puneţi-vă sentimentele pe tavă.

T.

| cosminnnellu a răspuns:

Salut zizibela sa stii ca iti dau dreptate e ciudat tipul,de ce nu stai de taina cu el? intreaba-l ce vrea,daca spune ca nu vrea sa fiti impreuna spune-i sa iti acorde un timp,sa te lase in pace un timp sa il uiti,el declara ca nu vrea sa te faca sa suferi,dar daca te suna si iti aduce flori si nu vrea sa fie cu tine mai rau te face sa suferi,pare un pic nehotarat tipul,daca nu mai vrea sa fie cu tine,de ce naiba il mai intereseaza cu cine iesi,si daca are asa mult de invatat de ce are timp sa iese cu altele si cu tine nu? eu il locul tau i-as pune multe intrebari si asa te sfatuiesc sa faci, ia-l odata in primire tare si vezi ce naiba vrea, ma enerveaza pe mine care nu il cunosc dar mai ales pe tinelaughing) te pup multa bafta ai grija de tine si daca te supara dai in botlaughing glumesctongue

| anca13 a răspuns:

Cand te mai suna, spune-i sa iesiti la o cafea, un suc... unde sa ii spui ofurile si sa lamuresti situatia.Nici in car nici in carutza.S-a comportat cu tine asa ca sa nu suferi si sa il uiti? Cum sa il uiti cand el te cauta si nu iti da liniste? sigh E cel mai greu cand stii ca persoana draga nu este langa tine. Sfatul meu este sa vb cu el si sa ii spui ori va impacati,ori sa te lase in pace,dar sa te lase in pace! Iar tu daca il cautai pana acum,nu-l mai cauta,daca te suna,nu ii mai raspunde, in felul acesta te ajuti si pe tine, daca vrei sa depasesti momentul.Nu are rost sa stai amagita o vreme pana el se hotaraste ce vrea sa faca,decizia nu e doar a lui, e si a ta. Daca el nu stie ce sa faca cu voi, incearca tu sa rezolvi.El e genul de baiat care ar vrea sa fie curtat mereu iar el sa respinga de fiecare data.Nu vrea sa mai fiti impreuna, dar vrea sa il iubesti.Asa ceva nu exista! Spune-i absolut tot ce simti si vei vedea ca te simti mai libera, indiferent de decizia lui.Ai grija de tinewinking

| zizibela explică:

Cam greu sa ii dau in bot cosmin laughing e cam mare si cam puternic laughing desii uneori taree as mai vrea sa am asa o putere laughing)

| zizibela explică:

Va multumesc :*

| deedeelina a răspuns:

Un sfat prietenesc: vorbeste cu el si intalniti`va undeva sa vorbiti. Spune-i tooot ce ai pe suflet. Intreaba`l tot ce ne intrebi pe noi in ce ai povestit mai sus. Fii sincera cu el in absolut toate problemele. :* Sa auzim de bine :*

| nebunDUPAtine a răspuns:

Desi sunt baiat, ce as face eu in locul tau? Stiu ca e greu chiar foarte greu cand te suna sa nu ii raspunzi, si eu m-am despartit dupa 1 an si 2 luni de prietena mea, si mie mi-a fost greu sa nu ii raspund la tel,,, o cautam si ea numai dadea nici o atentie numai vroia sa auda de mine ca sa zic asa, nu am mai cautat-o si dupa o saptamana a inceput sa ma sune, sa imi zica ca ii pare rau pentru ce s-a intamplat, ca si-a dat seama ce a pierdut, cam greu si-a dat seama a durat o luna, dar si-a dat seama happy stiu cum e cum vezi ca suna sau te cauta sare inima in tine d bucurie si ii raspunzi cat mai repede, Incearca sa fi mai indiferenta, raspundei dar foarte rar, fi mai distanta, chestia asta doare si nu o sa ii placa, iar daca el mai e interesat de ceva el va face pasul, daca tu il cauti faci cum zice el si chesti din astea nu rezolvi nimic, si eu inainte daca ma suna prietena mea la 2 noaptea sa ma duc la ea doar ca sa o vad 5 min ma duceam si e o distanta de 10 km... dar nu imi pasa... aici gresim, eu aici am gresit i-am acordat prea multa atentie, nu fa si tu aceiasi greseala