| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de un sfat de la voi...imi puteti spune cum sa ma mai comport cu un sagetator eu fiind berbec(bine nu prea cred ca zodiile conteaza atat de mult, dar in fine)? mereu ne certam.nu este intalnire in care sa nu iese scanteilaughing, nu stiu ce sa mai fac numai sa nu ma mai cert cu el, am incercat sa ma schimb eu, am incercat sa ii explic si lui, ne-am promis aman2 ca o sa ne schimbam si ca nu o sa ne mai certam, dar degeaba, nu as vrea sa il pierd, de multe ori cred ca este vina mea, ca sunt prea geloasa, prea posesiva, vreau prea multcryingcrying chiar nu stiu, suntem de 2 luni jum impreuna si la noi este mereu ceartacryingcrying imi puteti spune ce sa mai fac sau ce comportament sa mai adopt?-va multumesc muuuuult pentru rabdarea de a citi si pentru raspunsuri:*:*:*:*:X:X:X:X

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Daca de acum va certati, mai tarziu unde o sa ajungeti?
E clar ca unul din voi greseste cumva, undeva! Ceea ce nu e bine!
Orice relatie e frumoasa la inceput, numai lapte si miere!
Dar daca voi de acum va certati asa nu veti ajunge nicaieri!
Nu trebuie sa va promiteti nimic unul altuia!
Trebuie sa vezi fapte din partea lui si el la fel din partea ta!
Mai lasa de la tine! Poate ca tu esti cea orgolioasa!
Sau daca nu probabil problema este la el!
Oricum amandoi sunteti gelosi si impulsivi! Si nu e bine!
Chiar daca tine-ti unul la altul, aceste certuri banale va vor indeparta si va ve-ti raci de tot intr-un final!
Lasa-l cateva zile, ofera-i libertate!
Nu mai fi tu cea care il cauta prima, lasa-l un timp!
Fi indiferenta sa vezi cum reactioneaza!
Bafta multa si sper sa bagi la cap ce ti-am spus :*:*