| ginger_3698 a întrebat:

Am o prietena destul de apropiata de cativa ani. Dar de anul acesta totul a mers anapoda, nu ne mai intelegem, ne certam mai mereu, nu ii convine nimic din ce fac, este foarte geloasa si posesiva si nu ii place sa faci altfel decat vrea ea. Daca ies cu altcineva fara ea, se supara, daca nu fac ce vrea ea, se supara.Mereu se supara pe mine din toate prostiile si ne certam foarte tare numai din cauza ca nu ii convine cum ma comport(nu ma comport cum vrea ea). Nu vreau sa ma controleze, vreau sa fac ce vreau eu nu ce vrea ea, iar daca as sfarsi prietenia asta am deveni un fel de dusmance si nu vreau asta.Nu stiu ce sa fac. Ajutoorsad
Multumesc:*

1 răspuns:
| Yana_4447 a răspuns:

Incearca sa vb cu ea mai bine, trebuie sa inteleaga ca ea nu poate fi umbra ta chiar daca va cunoasteti de mult timp. Daca este chiar atat de buna prietena va intelege,, de devine dusmanca ta din motive stupide inseamna ca nu a fost niciodata ceea ce crezi tu. Trebuie sa inteleaga spatiile tale, sa inteleaga ca poti sa iesi si cu altcineva si sa se multumeasca cu timpul care il dedici ei. Nu as vrea sa spun o prostie, dar din ce ai spus si ce comportament are fata de tine, sper sa nu te iubeasca in alt felbig grin Vorbiti deschis, e cea mai buna metoda., nu o sa-i convina ce ii spui, se va supara si gata! Daca ii pasa o sa-i treaca, daca nu uita tot ca nu merita!