| SaRiNoOtZa a întrebat:

Am nevoie de un sfat.Imi place de un coleg de scoala,mai mare cu un an,dar problema e ca nu am vorbim niciodata, fiindca nu am avut cand datorita programului scolar.Anul asta suntem amandoi dupa amiaza si vreau sa imi incerc norocul.Cum as putea sa ii atrag atentia,astfel sa ma placa, daca nu ca iubita macar ca prietena.Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| Mihai_6081 a răspuns:

Pai daca iti place de el spune-i. Daca nu ai curaj sa i-o spui direct roaga un prieten/prietena sa o faca in locul sau sau incearca sa te apropii de el: sa vorbesti mai mult cu el sa-l intrebi cam ce-i place... stii ce vreau sa spun, nu?
funda pls

2 răspunsuri:
| Ingerasull99 a răspuns:

Cel mai ok, ar fi sa te duci sa vorbesti direct cu el, dar sa ii spui mai pe ocolite ce vrei de fapt, daca nu se prinde, pune un prieten/a comun sa ii ceara nr de tel si vb mai multe dupa. Succes.

| Mishinge a răspuns:

Ma omori rolling on the floor colega laughing