| tania_3947 a întrebat:

Buna TPU...am nevoie de un sfat. in clasa la mine este un baiat pe care il plac. nu sunt sigura, dar dupa cum am vazut ca ma priveste, da de inteles ca si el ma place. cum sa fac sa aflu adv? cum sa-i spun ca si mie imi place de el?

Răspuns Câştigător
| oanawww45 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie dar al tau cred ca e mai timid decat al meu ca vb incontinuu cu mine laughing. SA-ti spun cum sa procedezi : il intrebi ce faci? si dac ati raspunde : eu bine... tu? inseamna ca vrea sa iti arate ca ii pasa de tine. SAu ce am mai facut eu : L-am inbratisat! Daca si tu il inbratisezi ai sa vezi daca simte ceva pentru. tine, vei vedea ca e ametit sau ca s-a inrosit sau are zambetul acela. Daca nu esti foarte inprietenita cu el sau el nu te stie ca una care inbratiseaza toti baieti care ii ies in cale atunci inventeaza o minciuna cum am facut eu : Am pus un pariu cu o prietena de-a mea, ca daca am curajul sa te inbratisez, asa ca te rog sa ma ajuti sa castig eu pariul, fara comentari!
INcearca, asta e sfatul meuhappy

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pai daca nu poti sa ii spui direct asta, incearca pe mess de exemplu sa porti o conversatie usoara cu el si isi da seama din cuvinte ca il placi, iar daca si el te place practic totul vine de la sine, nu este o metoda sau asa ceva de a afla adevarul cum spui tu.Bafta!

| deea40 a răspuns:

Pai pur si simplu lasa rushinea deoparte si zii ca il palci. zii pe mess. sau dai un sms. daca tie naspa face 2 face

| nicusor19 a răspuns:

Sti cateodata tacerea e cel mai bun raspunshappy

| pactcudiavolita a răspuns:

Nu trebuie sa-i spui direct pe fata ba imi place de tine, putine persoane au curajul sa faca acest lucru, si nici eu nu sunt una dintre elehappy Cel mai bine ar fi sa-l chemi undeva sa iesiti, pe post de amici desigur si in rest parerea mea este ca lucrurile vor merge de la sine daca si el te place:d Succes:X Funditapuppy dog eyes?

| CarmenCarmenutza a răspuns:

Ii trimiti un biletel si in pauza vb cu elhappyil iei cu frumosu (intrebi si tu cf si din astea si dup treci la subiect)winkingdaca te place o sa iti dai seama cum zambeste la tine...

| Luy99 a răspuns:

Acorda-i o atentie mai special fata de celelalte persoane.