| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Iubitul meu a avut acum 3 ani o relatie si ea la inselat cu cel mai bun prieten al lui, iar de atunci nu mai poate avea incredere in fete( deci nici in mine). Problema e ca este foarte gelos cand vorbesc eu cu alti baieti (de fapt nu este o problema prea mare pentru ca nu ii dau motive sa fie). Dar am petrecut revelionul la un prieten foarte bun de-al lui(impreuna cu inca cateva persoane) si prietenul lui fiind baut ma tot lua in brate si ma pupa pe obraz. gesturi care mie mi s-au parut amicale, insa el crede ca se dadea la mine si s-a suparat foarte tare pe el. Am incercat sa vorbesc cu el dar tot suparat e si ma simt vinovata ca se cearta cu prietenul lui din cauza mea. Ce sa fac sa aiba mai multa incredere in mine si sa ii demonstrez ca intre mine si prietenul lui nu e nimic? Ce sa fac sa nu mai fie suparat pe el?

7 răspunsuri:
| jasmine11 a răspuns:

Spune-i ca tu nu o sa faci ca si fosta lui prietena ca il iubesti mult, iar daca fata aia a vrut sa il insele nu e vina pr lui ci a ei, pentru ca baietii cad in capcanele fetelor tot timpul, si e normal sa se comp asa, pentru ca ii este frica sa nu pateasca cu tine la fel, asa ca te tine din scurt, spune-i ca il iubesti, si nu vei face asta. bafta!

| Crazyfish a răspuns:

Girl,cu tine trebuia sa se certe nu cu prietenul lui!
Sa te doara-n 14 ca se cearta cu prietenul lui si sa zici mersi ca inca-ti mai vorbeste!
Tu,in ochii lui sa te uiti si de altul sa nu-ti pese,daca-l vrei.
Daca nu, stai in bratele cui vrei, dar lasa-l!

| FallenDemon a răspuns:

Buna! Mda il inteleg foarte bine pe prietenul tau... si eu sunt foarte gelos si nu as suporta sa patesc asa ceva, daca ala-i era prieten nu facea lucrurile alea si tu trebuia sa-i spui sa inceteze... nu cred ca tie ti-ar placea ca prietenul tau sa se sarute si sa se imbratiseze cu toate fetele pe care le cunoaste. Ma rog doar imi spun parerea, ar trebui sa rupi legatura (pentru cateva zile) cu prietenul lui si sa-i lasi sa-si rezolve probleme!

Răspuns utilizator avertizat
| DanutzZz1996 a răspuns:

Mda tipic pentru o fata in loc sa stai cu el u stai cu alti si i lasi sa te pupe si alte chestii si dupa aia mai zici ca de ce este asa sau nu stiu cum!

| AnnAMarya7597 a răspuns:

Buna.uite incerc sa te ajut.incearca si tu sa il ajuti si sa va ajutati! trebuie sa ii explici prima data ca o relatie se bazeaza pe comunicare.ca trebuie sa te asculte ca vrei sa vorbesti ceva serios cu el. spune.i ca nu toate fetele au aceleasi ganduri si aceeasi atitudine ca fosta lui prietena.inkearka sa ii explici ca vrei sa ii arati ca esti de incredere si ceea ce s.a intamplat e doar un fleac.nu te.ai culcat cu el ca sa fie gelos s.a. daca vrea ca relatia sa tina sa aiba incredere in tine sa te lase sa ii arat cu adevarat cine esti nu doar o panarama sa va strice tot.cred ca esti o fata desteapta inkearka sa ii explici

Sper sa iti fi fost de folos:*ma scuzi de exprimari si greseli de scriere:*pupikiii:*fundabig grin

| inocentkidd96 a răspuns:

Pai. intr-un fel si tu ai gresit. nu trebuia sa-i permiti amicului stiind ca el e foarte gelos. in fine trecem peste
Nu-i face promisiuni. demonstreaza-i prin fapte ca tu nu esti ca restul. de obicei la mine baietii care au spus ca nu ma vor insela/mintii fix asta au facut. sau nu stiu. nu e bine ca generalizeaza. incearca sa-l convingi ca nu e asa. ca daca va face in continuare va ramane fara prieteni si poate si fara tine. tu fiind stresata sa nu-i gresesti sa nu-l faci gelos. si demonstrandu-i ca ti la el si nu i-ai face te-ar putea face sa cedezi intr-o buna zi. acum nu stiu. eu nu ti-am dat un sfat. doar mi-am dat cu parerea :* bafta si o seara cat mai placuta!