| Com3 a întrebat:

Am o mare problema.

Deci am petrecut revelionul cu prieteni la munte, insa a venit si o fata din Timisoara cu noi.

In noaptea de revelion mi-s-a parut ca e foarte fitoasa, dupa aceea incet incet m-am apropiat de ea din pacate m-am indragostit. :

Mi-a zis ca sunt simpatic si am vorbit mai multe chestii. insa astazi a trebuit sa plece acasa la Timisoara eu stau in Bihor cam la 300 - 350 km de ea. sad Cand a plecat m-a imbratisat si m-a pupat pe obraz.

De cand a plecat parca simt un gol in stomac, ma simt foarte singur parca numai am cu cine sa vorbesc am chemat un prieten la mine a stat vreo 2-3 ore am uitat de ea dar dupa ce a plecat iar m-a apucat.

Nu m-am indragostit niciodata asa, mai ales de o persoana recent cunoscuta. chiar nu stiu cum s-a putut intampla asa ceva...

Aveti vreun sfat? Ce as putea sa fac sa uit de ea sau sa-mi treaca. va rog fara misto ma simt singur. parca am un nod in gat de fiecare data cand vorbesc

Multumesc celor care imi vor da un sfat sau poate sunt cativa care au mai trecut prin asa ceva si ma vor ajuta si pe mine.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Distanta e un impediment, trebuie sa gasesti una aproape de tine sau sa te muti tu la ea daca are medii sa te tina pana te angajezi

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Din păcate stiu cum e, orice ai face nu o poti uita, o" uiti" citeva ore dar după aceea mintea i ti stă tot la ea deoarece te ai indrăgostit de ea, parcă o vezi peste tot, dar ea e doar in imaginatia ta, va trece si acest sentiment, dar nu asa usor, trebuie sa treacă citeva zile sau săptămîni ca "rana" sa se vindece,, adica sa nu te m ai doară asa tare cind te gindesti la ea, este normal sa ne dorim sa fim iubiti, dar din păcate nu toate fetele pot fii partenerele ideale de viată, unele iubiri sunt pasiuni trecătoare asemenea unei răceli, vin si trec, dar tu din asta trebuie sa inveti ceva, si anume sa nu pui suflet m ai ales pentr u o fată care stă departe de tine si pe care cu sigurantă nu o vezi zilnic, si nici măcar nu vorbesti cu ea la telefon, oricum timpul vindecă rănile asta e clar, ce virstă ai tu? Dar ea? Cu timpul vei cunoaste altă fată, iar fata asta de care te ai indrăgostit, va rămîne o frumoasă amintire, cel putin pentru tine. Succes in găsirea fericirii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ceea ce ai patit se numeste dragoste la prima vedere.Nu o vei uita niciodata chiar daca in viata nu va veti mai intalni vreodata.

| Emilian65 a răspuns:

Nu o vei uita asa usor! Prima dragoste nu se uita niciodata. Daca ai numarul de telefon al ei, vorbeste cu ea la telefon si asa iti mai trece dorul de ea.

| Alexandr a răspuns:

Mai bine cauti o alta persoana deoarece distanta si comunicarea sunt chestii destul de importante!

| nyty20 a răspuns:

Ar trebui sa verifici daca si alti prieteni (din aia cu care ai facut revelionul) s-au indragostit de ea, ca nu cumva sa. ai concurenta

| Scharph a răspuns:

Pf. nașpa cu distanța asta. Ce ar fi să-i zici și ei ce ne-ai spus noua? E greu să-i spui unei persoane absolut tot ce simți pentru ea dar se merită. Așa poate găsiți o cale să vă vedeți, nu irosi iubirea asta pe care o simți acum. Vorbește cu ea, când e iubire adevărată orice obstacol trece, cu greu, dar trece. Succes!