| escape_5701 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Sunt impreuna cu un baiat de 4 luni. Aseara ne-am certat, am senzatia ca nu imi acorda multa atentie. Ma inteleg foarte bine cu mama, m-a prezentat din prima saptamana ( daca are vreo relevanta). Sa revin, spuneam ca aseara ne-am certat, a ajuns sa-mi spuna ca sa ii zic ceva serios daca vreau nu " rahaturi " si ca el el crede ca am probleme psihice. Nici macar nu stiu daca il iubesc, dar sigur ii ca tin la el. Stiu ca ar trebui sa am un + de demnitate... Ce e de facut? Imi tot spune ca EU vreau sa scap de el (probabil ii doar un pretext ), adora rolul de victima.Azi dimineata m-a intrebat " Asta inseamna ca nu mai vrei sa fii cu mine? " si i-am raspuns ca nu stiu.
Va rog sa-mi dati un sfat.
Multumesc anticipat! Fundita.

Răspuns Câştigător
| bogdan74688 a răspuns:

Eu zic ca mai are balta destul peste, si nu cred ca ar trebui sa-ti bati foarte mult capul cu el - probabil are o atitudine de respingere fiindca are pe altcineva, iar tu esti "in plus". Nu ti-o va zice in fata, dar iti va da de inteles destul; cauta nod in papura sa zic asa.
Lasa-l in plata domnului, si cauta pe altcineva, care sa te aprecieze - iar daca poti ramane amica cu el, bine ( desi nu ti-as recomanda, fiindca te vei gandi mereu la ce a fost intre voi 2 ), iar daca nu, cu atat mai bine happy funditabatting eyelashes

3 răspunsuri:
| яєιяα a răspuns:

Bai.deci daca deja a inceput s vb cu uh asa... poate e mai bine sa mai astepti putin.si sa vezi ce se intampla.mai ales ca uh ai zis ca nu stii daca il iubesti. Dar el te iubeste? nu crdbig grin. daca el crede ca ai probleme psihice.chatterbox .ti.am zis laughing mai asteapta si vzi ce se intamplatongue ca oricum baietii sunt multiwinking si crd ca o sa. ti gasesti unul cu cre sa te intelegi happy si s te iubeasca:*. Funda?big grinbatting eyelashes

| pashap a răspuns:

Dacal iubesti nul maicerta.si intreaba-l de ce mereu spune ca vrei sa scapi de el. poateti da un semn ca elvrea sa scape de tine*de tot iti spune ca vrei s scapi de el*sa nul mai provoka si tu la cearta.chiar daca te certi indata trebuie sa te imapci ca asa e mai bine.de ex asta fac sieu.ma cert dupa aia imi cer scuza ca naem certat.bafta.succee cu iubitul tau.

| Tweetysh a răspuns:

Pai eu spun ca ar trebui sa il intrebi daca el te mai iubeste.Si in functie de ce iti raspune. Daca iti spune "Nu" Pleci, dar nu suparata ci foarte vesela ca mai sunt baieti si inainte sa pleci intreaba. l"Dar ramanem amici, nu?" APoi daca spune "da" ii spui si eu si il imbratisezi happy Sper sa iti fi fost de ajutor.