| Unsmilecucireasadeasupra a întrebat:

Am cunosut un baiat pe internet prin intermediul unei prietene comune, ne-am aratat poze unul cu altul si ne-am indragostit. La scurt timp m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si am acceptat. Ne-am mai certat noi, dar ne-am impacat. Dar acum putin timp ne-am certat rau si ne-am despartit. Cearta a fost inceputa de mine, asa ca am simtit ce trebuie sa repar. L-am intrebat dupa cateva zile dupa ce ne-am certat daca cumva vrea sa ne impacam, dar a zis ca nu poate pentru ca este cu alta momentan. Aseara a intrat pe messenger si mi-a zis ca s-a despartit de ea si m-a intrebat daca vreau sa ne impacam si l-am rugat sa ma lase o zi sa ma gandesc. Eram foarte fericita si spuneam sigur da, dar vroiam sa stau sa judec un pic lucrurile. Iar astazi cand m-am gandit mai bine (am stat mai mult de jumatate de zi) am simtit ca sunt trasa mai mult sa spun nu, iar prietenii mi-au spus ca sa nu accept pentru ca este un tampit, iar o prietena mi-a zis sa il rog sa imi mai lase timp de gandire, sa imi ascult inima si sa vad raspunsul final pentru ca nu stiu ce sa aleg, dar poate ca va spune ca trag de timp si ca nu vreau si ca trebuia sa zic nu direct si poate se suparastraight face.
P. S. :Cand am fost certati am incercat sa ma concentrez pe alte lucruri, cum ar fi scoala si am stat mai putin pe calculator, am avut timp sa invat mai mult si aveam timpul mai calculat, totul fiind mult mai usor.
Ce sa aleg? Mersi anticipat:*

Răspuns Câştigător
| Castiel a răspuns:

@bombonik bullshit dude sa aleaga ceva ce nici ea nustie?
Pai ai fost cu el si in real life sau doar pe net? Daca doar pe net ai calcat pe bec deoarece este usor sa fii fraierita si daca esti mai sentimentala o sa suferi la sf daca si in real life testeazal ia accepta sa fii cu el si dupa 2-3 zile nu il baga in seama ignora-l (poate fii dureros dar...) daca te va cauta ca un disperat sau macar o sa iti dea mai mult de 3 mesaje-4-5 inseamna ca el tine la tine... daca nu imi pare rau acesta este cel mai bun test sa iti mai intaresti increderea in el poate fii dificil si riscant dar daca nu risti nu castig si din ce ne-ai zis noua si eu as spune nu dar sa nu judecam cartea dupa coperta poate trece si el pintr-o perioada grea? Si daca nu te iubeste sau te foloseste sa nu ii dai o a 2-a sansa NEVER! ai grija ce faci este cam complicata treaba si incearca sa te axezi pe hoby-ul tau! nu neaparat scoala fa ceva ce iti place sa te simti mai bine!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Întâi școală, băiatul pe locul 2.
Pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Asculta-ti inima! Daca ea iti spune ca asta vrei... atunci asta alege, sa fi cu el. Chestia e, ca nu prea te poti indragosti de cineva pe net. V-ati vazut vreodata? Daca nu, atunci iti zic sa o lasi balta, pentru ca relatiile pe net nu duc nicaieri.

| gigiro a răspuns:

Tu trebuie sa decizi singura,pentru ca numai tu stii daca-l iubesti cu adevarat sau nu. Mie mi se pare ca e un pic cam "nesigura" aceasta prietenie,fie ca sunteti la prima experienta,fie ca nu sunteti siguri pe voi. Intr-adevar, cand nu esti legata de un prieten, ai mai mult timp de invatatura.

| Elena1234456 a răspuns:

Gandeste-te la tine, nu la prieteni!

| katy a răspuns:

Pai nu ai spus cat ati stat impreuna.acum depinde si din ce motiv v-ati certat,daca v-ati certat din aberatii nu se merita sa va impacati si faptul ca voi v-ati despartit si el era deja cu alta, nici asta nu e bine.gandeste-te ca nu esti o jucarie acum sa te aiba maine nu te vrea ca e cu alta si poimaine hai iarasi u sa fii cu mine. esti om nu esti papusa de teatru, eu as zice sa nu te impaci cu el, nu se merita ai sa gasesti pe unul mult mai bun

| stef87 a răspuns:

Stiai tu ce stiai cand ai lasat netul si toate prostiile si te-ai ocupat de scoalawinking. Fa asa in continuare! Ocupa-te de lucruri mai importante, lasa joaca de-a sentimentele!
Alea vin de la sine si fata de persoane care le cunosti in carne si oase, nu fata de niste necunoscuti de pe internet! Site-urile matrimoniale, socializare etc. au rolul de ai ajuta pe oameni sa se gaseasca in functie de anumite conditii, criterii; odata ce cei 2 s-au gasit, trebuit facut pasul urmator, intalnirea reala si abia de-aici incepe adevarata cunoastere a celuilalt si eventuale sentimente. Internetul e doar un pas intr-o relatie.

| zeitaana a răspuns:

Alege ce a mai bine pentru tinewinking. si cum ai zis si tu fara el totul a fost mai usor presupun ca te refereai mai mult la scoalawinking. bafta
p.s asculta-ti inima!

| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Intotdeauna este bine sa alegi ce este cel mai bine pentru tine, ceea ce consideri tu ca este mai binehappy Eu una nu iti pot da un sfat, ducandu-te pe un drum gresithappy Cel mai bine este sa te gandesti la ce ar fi mai bun pentru tine si sa iei o deciziehappy.

| Sw33ty_9502 a răspuns:

Eu as zice ca nu...e mai bine sa ai o relatie reala decat una pe internet.

| Dyva_1008 a răspuns:

Alexa,cred ca stim amandoua ca nimeni in afara de tine nu poate sti mai bine care este alegerea potrivita! sfatul meu ar fi ca sa alegi ceea ce crezi tu ca este mai bine pentru tine,ceea ce te face sa te simti mai bine... daca el a fost atat de repede cu altcineva parerea mea e ca nu tinea cu adevarat la tine, daca tinea incerca sa te impace,sau sa va impacati in niciun caz sa se combine cu altcineva apoi sa se desparta asa repede de ea dupa care sa se intoarca la tine...e ciudat:S.Din ceea ce ai povestit se pare ca despartirea de el a fost destul de benefica pentru tine,adica ai avut mai mult timp pentru tine mai mult timp pentru scoala, asta e un lucru bunhappy. Lumea e plina de baieti,cu siguranta in viitor vei intalni un baiat care sa te merite cu adev, insa totul depinde de ceea ce simti tu, sper sa faci alegerea potrivita:*