| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de un sfat urgent sunt cu o fata de 14 ani jumate eu am 19 ani suntem de 6 luni impreuna. Problema este ca au aflat parinti ei acum 4 luni ca ne vedem mau sunat si mi-au spus sa o las in pace am am spus ca o voi lasa da nu am putut sa ma tin de cuvant am continuat sa ne vedem timp de 2 luni dupa au aflat iar parinti ei sunt mai severi sunt dificili ideea este ca nu sunt de acord ca ea sa aiba prieten acum si mai ales sa fie mai mare insa noi nu credem asta si am ramas impreuna azi au aflat iar ca ne-am vazut a iesit urat tatal ei m-a sunat. vreau sa stiu ce ar putea face tatal ei legal? adica stiu ca e minora insa nu m-am atins de ea "cred ca stiti la ce ma refer" vreau sa stiu daca poate face ceva si sa imi spuneti ce anume nu vreau sa o pierd.Nu vreau critic de genul ce cauti tu cu o minora etc. nuss singurul stiti cum sunt vremurile acum dau funda la cel mai bun raspuns si va multumesc din suflet vreau sa stiu daca pot pati ceva legal.

17 răspunsuri:
| gabytofan a răspuns:

Frate sincer acum nu prea ai ce-i face. Daca parintii ei nu sunt de acord...mai ales ca e minora si trebuie sa asculte de ei..etc.Trebuie sa te gandesti si la ea pentru ca sufera mai mult, mai ales cand au aflat parintii ei, iti imaginezi ce s-a intamplat acasa...

| Randal a răspuns (pentru gabytofan):

Stiu ce s-a intamplat si totusi dupa ce a patit ce a patit si trecut prin ce a trecut cu parinte ei ai vrea ca tot eu sa renunt la ea?

| gabytofan a răspuns (pentru Randal):

In cazul asta nu stiu ce e de facut... Vezi, incearca sa nu mai afle parintii ei

| darriya a răspuns:

Puscaria te asteapta, tu gandesti ca daca te culci cu ea si ii faci o faza de genul sa o lasi? ea i vor spune parintilor si tu vei ajunge la puscarie, eu zic sa o lasi sa creasca daca nu vrei sa cresti tu la puscarie! alege-ti o fata de varsta ta nu un copil!

| kbxftw a răspuns:

Nu ţi-e jenă aşa un pic, să umblii pe stradă de mână cu o copilă de clasa a 8-a? Nu ţi-e jenă aşa faţă de prietenii tăi? Prietenii tăi ce părere au de faptul că tu nu eşti în stare să-ţi găseşti una de vârsta ta, şi te dai la minore? De fapt bănuiesc că nici n-ai prieteni.
Părinţii tăi ce părere au că tu, mascul fiind, ajuns la vârsta maturităţii, umblii după copile de paişpe ani?

| Randal a răspuns (pentru kbxftw):

Am prieteni dar gandesc mai bine ca tine laughing suntem in secolol 21 in caz ca nu stii pa

| crack123 a răspuns (pentru Randal):

Aici iti arati lipsa de cultura baiatule, tocmai ca secolul ( nu secolol) al 21-lea a devenit mult mai strict, inainte frustratii ca tine gaseasca copile naive care sa se uite dupa ei, acum insa lucrurile astea nu mai sunt acceptate de societate... Iar prieteni sigur nu ai, eu daca as avea in grupul de prieteni unu ca tine, as rade de el in permanenta.

| Randal a răspuns (pentru crack123):

Ma bucur happy E viata mea fac ce vreau cand o sa vreau o curva atunci imi gasesc la orice colt de stradawinking

| kbxftw a răspuns (pentru Randal):

Deci prietenii tăi nu îţi zic nimic? E clar. Ce mai prieteni ai şi tu. Ăia nu îţi zic în faţă ca să nu te superi bă. Că de fapt pe la spate îţi spun "ia uită-l bă şi pe ăla, nu se uită nici-una de vârsta lui la el şi se dă la ăstea mici că-s uşor de prostit, bă da prostalău mai e!".
Părinţii tăi pun pariu că nu ştiu, dacă le-ai spune că ai combinat-o pe una de paişpe ani probabil că te-ar lua drept prostul familiei.
Ţi-o spun prieteneşte, nu o lua ca pe o jignire.
Dacă te dai la ăstea mici înseamnă că nu reuşeşti cu astea de vârsta ta. Deci tot la nivelul ăla de 14 ani ai rămas, nu te-ai maturizat.

| Randal a răspuns (pentru kbxftw):

Da frate e exact cum spui tuwinkingdin cate stiu eu nu am prieteni "curve" care sa ma vorbeasca pe la spate daca au ceva de zis imi zic in fata parerea lor sincera si cine a zis ca nu imi pot gasi una de varsta mea? mai bine cresc o copila decat sa intretin o curva

| kbxftw a răspuns (pentru Randal):

Mdeah.
Fata aia nu e destul de matură încât să gândească ce face,încât să aibă capul ei, nu ştie ce face. Tocmai de aia zic că ai prostit-o. Oricum, eşti conştient că nu e o relaţie de lungă durată, şi că ea e la o vârstă la care "se îndrăgosteşte" de orice tip mai drăguţ, nu? Eşti conştient că relaţia asta o să dureze până ce întâlneşte pe unul cu mai multă vrăjeală în el?
Tu ce vrei de la ea?

| anamimanonim a răspuns (pentru kbxftw):

Bai baiatule, nu vreau sa te superi, dar ai ceva cu nr 14. Omul asta a spus ca are o iubita de 16 ani, ce o tot dai cu ''copila de paispe ani''?

| kbxftw a răspuns (pentru anamimanonim):

"Buna TPU am nevoie de un sfat urgent sunt cu o fata de 14 ani jumate "
LOL + WTF?!
Recomand un control oftalmologic.

| AndreiAndutzu a răspuns:

Eu nu o sa inteleg niciodata Dc la unul de 19 ani sa-i placa fete de 12 13 14? Frate cautai una de varsta ta! sunt virgine si de 19 ani

| macelarik a răspuns:

Minorele de obicei au o perspectva diverita a ''iubirii'' si cred ca cel mai bine ar fi sa va despartiti evitand mai multa suferinta mai ales pentru ea deoarece parintii ei nu vor fi de acord niciodata cu asta.
Am patit si eu acelasi lucru si am fost dat in judecata de tatal copilei si am primit ordin de restrictie, altfel ajung la cutie

| pupupi a răspuns:

Sincer am o prietena de 15 ani care are un iubit de 21 de ani. deci nu esti singurul. nu ar putea sa-ti faca nimic (in cel mai rau caz sa te acuze de viol, dar asta se va dovedi daca e adevarat sau nu cu un test) nu-ti poate face nimic, ei ii poate interzice sa mai iasa, dar daca va iubiti o sa treceti peste asta. oricum parintii ei nu pot refuza la nesfarsit!

| 17noiembrie a răspuns:

No, păi apucă-te de căutat păpușele gonflabile dacă stai după alea mici.