| Shella03 a întrebat:

Buna TPU am nevoie urgenta de ajutor! sad Dau funda! M-am indragostit de un baiat de 18 ani si el ma place totul e bine si frumos ne placem reciproc. Problema este ca pe data de 2 Ianuarie el pleaca inapoi la Bucuresti unde are scoala! Si nu va veni decat putin la vara si tot asa. Mi-a spus ca ma place dar ii este frica sa nu fim impreuna caci el pleaca si dupa voi suferi. Ma gandesc ca isi va gasi alta fata si tot asa... Este asa greu! Va rog TPU ce pot sa fac? Ma doare foarte tare aici ♥! Va rog cat mai repede u

6 răspunsuri:
| Logout a răspuns:

Daca va iubiti puteti tine si o relatie la distanta, insa peste 2-3 ani apare plictiseala, asa la inceput e incitant sa va vedeti rar, iubirea sa fie maxima, sa traiti clipe. insa mai tarziu eu zic ca o sa suferi, asa ca gaseste-ti alt baiat.

| mat31new a răspuns:

Nu-ti fa griji, o sa treaca.

| MiruD a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu e de ajuns sa va placeti pentru o relatie. Nu ai pomenit nimic ca va iubiti. Si cred ca daca doar va placeti, nu va rezista nici o relatie. Pentru ca, cum te place pe tine, e posibil sa ii placa si alta, intelegi? eu zic sa profiti de vacanta lui si sa stati de vorba in legatura cu sentimentele voastre. Ce simtiti unul pentru altul, si doar atunci puteti lua o hotarere. Fie ea buna sau rea.

| LoveIsInTheAirForever a răspuns:

Buna! Imi pare rau ca treci prin asta. Si eu stau destul de prost cu starea sufleteasca...deocamdata. :/ S-ar putea ca astazi sa se intample ceva special. Ideea este ca daca tii cu adevarat la o persoana, nu renunti la ea. Ai zis ca baiatul are 18 ani. Asta inseamna ca trebuie sa mearga la facultate cat de curand, nu? Ai vorbit cu el despre teama ta si faptul ca te doare ceea ce se intampla? Eu zic asa: ai doua variante:
1. Il uiti si iti indrepti atentia catre alt baiat. (eu nu as face asta in locul tau happy
2. Discuti deschis cu el despre asta si incercati sa gasiti o solutie. Petreceti cat mai mult timp impreuna si incercati sa va cunoasteti mai bine, sa vedeti daca merita sa acordati o sansa acestei simpatii pe care o aveti unul pentru celalalt. Este minunat sa fi indragostit/a de cineva, dar poate fi si foarte dureros in acelasi timp. Lui nu ar trebui sa ii fie frica sa faca ceea ce simte. Este ceva atat de frumos sa iubesti si sa fi impreuna cu cineva...Incearca sa fii tu insati si sa il respecti, sa il intelegi si sa il accepti asa cum este. Stiu ca de obicei baiatul trebuie sa faca primul pas, dar daca tu chiar tii la el si el nu face nimic, poti incerca tu sa il cuceresti in vreun fel...iar daca reusesti, DISTANTA NU VA VA DESPARTI, si nici vreo alta fata!
Vino si tu in clubul INDRAGOSTITILOR PANA PESTE CAP. happy
Nu uita! Viata este frumoasa! Bucura-te de ea si traieste-o asa cum vrei!
Te pup dulce si iti urez succes cu baiatul acela! :* O seara buna. happy