| Bordas_Mark_1982 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare:
Eu incerc sa-mi caut o prietena dar nu gasesc nici in ruptul capului, am vorbit cu una destul de mult si ne simpatizam si din astea si cand intr-o zi i-am zis ca o iubesc ea a zis ca ma prveste ca un prieten foarte bun si din astea si faza a fost pana acuma cu 3 fete, nu mai stiu ce sa fac... ajutati-ma

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e scris nicaieri si omul cat traieste spera.
Nu te mai amari singur si nu te mai descuraja,fii rabdator.
Invata sa intelegi din semnele pe care ti le arata o fata daca te place sau te vede doar ca pe un prieten,de ce ti-au trebuit doi ani ca sa intrebi un lucru simplu "ma placi"?
Si,daca raspunsul era negativ,iti vedeai de drum.
Cauta in continuare, esti tanar si e devreme sa crezi in singuratate, oameni in varsta isi gasesc o pereche, cum sa nu-ti gasesti tu, in primavara vietii?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Spui prea repede "te iubesc",cine sa te creada?
Pari neserios si fetele pleaca,invata sa taci,in special cu declaratii serioase!
Arata-ti interesul prin gesturi si declara ceva doar cand o simti cu adevarat,nu poti iubi in cateva zile sau saptamani!
Te poti indragosti pe loc, dar iubirea nu e asa, cere mult timp si nu numai!
Nu convingi pe nimeni spunand "te iubesc", nu pari mai serios si mai bine intentionat cum crezi, dimpotriva!
Lasa faptele sa vorbeasca in locul tau si nu te mai grabi!

| Bordas_Mark_1982 explică (pentru greece12):

Faza ii ca 2 ani am asteptat la ultima... Si tot nu... incep sa cred ca mie asa mi-e scris sa raman singur.

| Bordas_Mark_1982 explică (pentru greece12):

Nu sti, dar asa sunt eu, mi-e frica de raspuns..., chiar de stiu ca o sa zica nu...nush ce sa fac.

| greece12 a răspuns (pentru Bordas_Mark_1982):

Nu e scris nicaieri si omul cat traieste spera.
Nu te mai amari singur si nu te mai descuraja,fii rabdator.
Invata sa intelegi din semnele pe care ti le arata o fata daca te place sau te vede doar ca pe un prieten,de ce ti-au trebuit doi ani ca sa intrebi un lucru simplu "ma placi"?
Si,daca raspunsul era negativ,iti vedeai de drum.
Cauta in continuare, esti tanar si e devreme sa crezi in singuratate, oameni in varsta isi gasesc o pereche, cum sa nu-ti gasesti tu, in primavara vietii?

| Awesom a răspuns:

Daca esti disperat, nu vin fetele, sa stii.

| MiruD a răspuns:

Daca ai sa le mai cauti mult, cu siguranta nu o sa mai ai pe nici una.
Lasa-te remarcat...

| Bordas_Mark_1982 explică (pentru MiruD):

NU prea inteleg happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bordas_Mark_1982):

Nu intelegi? posibil sa fii cam greu de cap. posibil ca te crezi prea bun si mentinand o relatie de prietenie cu fetele credeai ca nu aveau cum sa nu se indragosteasca de matale.deschide-ti mintea.

| Bordas_Mark_1982 explică (pentru anonim_4396):

Nu, nici vorba de asta sa ma cred prea bun si chestii, faza ii ca nimeni nu vrea sa fie cu mine sti...

| 10asi a răspuns:

Cati ani ai? vorbeste cu tatal tau e cel mai in masura sa te invete si cred ca iti va fi de ajutor