| FunnyCreations a întrebat:

Am o intrebare, m-am mutat in clasa a 5-a la o alta scoala pentru caeealalta era prea departe. Bun acolo am vaazut o fata foarte draguta, o chema Larisa, la inceput u mi-a plaut de e, dar in clasa a 6-ea s-a uitat intr-o pozitie ciudata, iau iesit ochi in evitenta, nu stiu asa mam indragositde ea, de parca nu mai interesa, parit, socala, prieteni, doar ea, dar n iamd at prea multa atentie, la inceput am incercat sa ma axez pe lucrurile care le face si ea, sa ma duc la cursuri imreuna cu ea, sa ma duc la biserica cu ea, dar intotdeauna cand vorbeste cu mine " Singuri " sunt sa de timid parca, nu stiu cum sa descriu, o iubesc enorm de mult, as face orice, chiar am si visat cu ea de multe ori, dar are un pieten in clasa cu care se intelge foarte bine si el o place si aici intervine toata tampenia, totusi am incercat sa ies in evidenta, si acum am iesit prea mult, am devenit enervant, nu mai vorbeste cu mine, doar rar, totusi daca incep eu subiectul, si spun ceva glume, rade mereu, nu stiu la inceput parerea mea e ca ma simpatizat, apela mereu la ajutorul meu, si acum nici nu mai vorbeste cu mine, nu stiu, incerc cand incepe scoala, sa ma port frumos, sa vada ca m-am schimbat, ca nu mai injur, ma port frumos, sunt amabil, si ca atunci cand ma duc la biserica sa nu ii dau prea multa atenie ei si sa ma axez pe biseria, si ma gandesc ca o sa pot sa indaznesc sa mai vorbesc cu ea ( a si sa invat bine ea invata bine ) Sper ca o sa reusesc, intrebarea este, cum as putea sa o fac sa se indragosteasca de mine credeti-ma "SIMT IN INIMA CA O IUBESC" dar ea nu stiu, sau putea cumva!?, daca da spuneti-mi va rog frumos, multumesc!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Bunahappy... daca vrei sa cuceresti o fata trebuie sa fi mereu tu insuti, sa fi cat se poate de natural, nu trebuie sa pretinzi ca esti cineva doar sa te faci placut, ea daca te place te accepta asa cum esti si nu sa porti o `masca` sa o seduci, adica sa mergi la biserica cu ea, sa nu faci diferite gesturi doar sa ii atragi atentia, fiecare e asa cum e, are un fel de a fi si de a se comporta, cine stie de ce s-a purtat asa, poate ca te-a placut si acum ceva a schimbat-o, poate ca se joaca cu tine, ar trebui sa iti dai seama dupa gesturile ei, fi si tu putin indiferent si ai sa vezi reactia ei si daca te place nu va sta ea nepasatoare, indiferenta doare uneori nu mai incerca sa ii atragi atentia, comporta-te normal, vb cu si alte fete, fa ceea ce simti, eu iti urez numai bine si sa ai grija de tine!

6 răspunsuri:
| undercovergirl a răspuns:

Din cele spuse de tine, ar fi o singura problema : faptul ca ai cam fortat lucrurile cu ea. Probabil ca te place, dar se simte hartuita. Sfatul meu este sa o lasi mai moale, sa te distantezi putin de ea; asta nu inseamna ca atunci cand va intalniti sa nu o saluti sau sa nu vorbesti cu ea ci numai sa fii mai rece.
Deja ai zis ca ai incercat tot ce ai crezut tu ca poti face ca ea sa-ti acorde atentie dar se pare s-a intamplat tocmai invers. Acum e randul tau sa arati putina indiferenta vizavi de ea si sa vezi cum o sa reactioneze. Daca o sa vina ea la tine sa intre in discutii inseamna ca metoda functioneaza. Ti-o spun din proprie experienta.

| aberu a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te tii de biserica si sa te rogi Domnului sa te ajute sa termini clasa a 8 a cel putin si apoi sa te pazeasca de fete si la liceu iar apoi sa te rogi si pentru casatorie. Ai inteles baietel?

| Butsilee a răspuns:

Tu ce vrei de fapt? Sa vorbesti cu ea? Sa te bage in seama? Sa vorbiti? Sa fiti impreuna? multe intrebari nu?! Dar intrebarea e daca la nceput te placea si easi daca ea stie ca tu o placi ciar o iubesti:-? Daca nu stie ar trebui sa ii zici cat mai curand(cand iesiti de la scoala, o iei undeva in 4 ochi si ii zici pur si simplu:-?, stiu ca e super greu dar trebuie sa faci si pasul asta; ii daitimp de gandire cateva zile, vorbesti cu ea, etc) iar daca ea stie ca tu o placi si nu mai iti da atentiede la un timp treaba se schimba inseamna ca ii place de celalalt coleg sau de altcineva numai nu tu :| din pacate...:<
Uite aici un site :D poate te ajuta cu ceva: www.manualseductie.org :)
Mult succes&curaj ca nu te mananca;) Si faza cu biserica:-/ nu intalnesti baieti ca tine zilnic, esti unic prin faptul asta8->

| ♥•♂♀♪¶§↑↓→←∟↔▲▼♣♠ a răspuns:

Buna. si pe mine ma cheama larisalaughing

ai putea sa ii spui in fata dar daca esti.rusinos ai putea sa fii tu insati si poate va merge

?

acum ai prietena?

| darcalex a răspuns:

Frate... uite ce e nu intervenii intre ei, asta nu inseamna ca renunti la ea dar asateapta pana cand se despart (nu provoca tu cearta intr eii, daca ea afla ca tu ia-i despartit esti mort sau mai bine zis nu insemni mai nimic pentru ea nici macar o bucata de piatra)si dupa ce se despart atunci intri tu, adica te porti extrem de frumos cu ea, si nu zic ca trebuie sa renunti definitiv la injuraturi ci doar sa le controlezi, iar atunci cand ea te observa gaseste locul sau subiectul in care pot sa bati un apropo ca o placi sau chiar sa i zici ca o iubesti, asta sunt eu de parere si am avut o intamplare cam la fel ca ata dar nici chiar atat de controversata.

| FunnyCreations explică:

Nu, chestia e ca nu am avut niciodata o prietena nu stiu cum sa procedez big grin