| SperantaPierduta a întrebat:

am o intrebare: o prietena de-a mea e cu un baiat cam vagabond de un timp ( vreo 4 luni jum in total), dar s-au tot despartit si impacat. parerea mea e ca el nu o iubeste ( la inceput nu stia cum sa scape de ea (vreo 2 luni ceea ce mi se pare multicel, avand in vedere ca nu au fost foarte mult impreuna), nu il interesa de ea, de 3 ori a lasat-o pentru alta fata cu care a avut o relatie serioasa, nu o prea respecta, ii cere sa se culce cu el ( se cam cearta pe tema asta), plus ca a inceput sa fie interesat de relatie abia dupa ce au vb de capitolul acesta, a facut-o de ras de cateva ori, a inselat-o etc). problema e ca ea crede ca o iubeste si nu stiu cum sa mai fac pentru ca am ajuns sa ne certam pe tema asta. si este dispusa sa se culce cu el. de aceea vreau sa va intreb ( in special pe baieti). credeti ca sexul ar schimba ceva, avand in vedere cum se comporta el ( mie chiar imi da de inteles ca nu o iubeste)? ar ramane cu ea daca s-ar intampla asta ( avand in vedere ca nu ar fi nici prima data pentru el) p.s:el inca isi cauta fosta prietena.multumesc.

4 răspunsuri:
| Mirunelu a răspuns:

Sa nu faca greseala sa se culce cu el, mai ales daca este virgina. Cel mai probabil dupa ce va obtine sex de la ea o va parasi. Daca insista pe tema asta este clar ca numai asta vrea de la ea.

| Cleopa a răspuns:

Daca s-ar culca cu ea s-ar schimba intr-adevar ceva: ar arunca-o ca pe o hartie la cos. dar daca ea nu intelege ca baiatul asta isi bate joc de ea, las-o sa se culce cu el, iar dupa o sa-si dea seama; viata omului e alcatuita din greseli, asa ca las-o sa fac greseala asta ca dupa, sa aiba ce invata. daca ea se cearta cu tine din cauza unui tampit ca ala atunci da-i pace sa ia ce decizii vrea

| ДdД a răspuns:

Nu sunt baiat, dar daca o jigneste si isi bate joc de ea(o face de ras...)si a inceput sa fie interesat de o relatie cu ea dupa ce sa ajuns la acel capitol este mai mult decat evident ca vrea doar sa se culce cu ea, si fi sigura ca apoi o s-o paraseasca.Asa ca impiedic-o sa faca aceasta greseala ca apoi va regreta enorm, insa timpul nu se intoarce.

| MalinaM a răspuns:

Bai thinking, se zice ca daca faci dragoste cu PERSOANA IUBITA, simti ca esti mai apropiat, ca iubesti mai mult. Dar in cazul asta, nu e vorba despre iubire ci despre altceva. prietena ta este vazuta de el ca un pahar de unica folosinta, tipa se pare ca. iubeste, din moment ce ar face orice sa ramana impreuna. Nu merita happy, datoria ta este sa o sfatuiesti si atat. este decizia ei. Ea isi asuma niste riscuri. care probabil te sperie, dar nu uita : ESTE ALEGEREA EI!, las-o sa relizeze singura, sa " experimenteze".