| SperantaPierduta a întrebat:

am o intrebare: o prietena de-a mea e cu un baiat cam vagabond de un timp ( vreo 4 luni jum in total), dar s-au tot despartit si impacat. parerea mea e ca el nu o iubeste ( la inceput nu stia cum sa scape de ea (vreo 2 luni ceea ce mi se pare multicel, avand in vedere ca nu au fost foarte mult impreuna), nu il interesa de ea, de 3 ori a lasat-o pentru alta fata cu care a avut o relatie serioasa, nu o prea respecta, ii cere sa se culce cu el ( se cam cearta pe tema asta), plus ca a inceput sa fie interesat de relatie abia dupa ce au vb de capitolul acesta, a facut-o de ras de cateva ori, a inselat-o etc). problema e ca ea crede ca o iubeste si nu stiu cum sa mai fac pentru ca am ajuns sa ne certam pe tema asta. si este dispusa sa se culce cu el. de aceea vreau sa va intreb ( in special pe baieti). credeti ca sexul ar schimba ceva, avand in vedere cum se comporta el ( mie chiar imi da de inteles ca nu o iubeste)? ar ramane cu ea daca s-ar intampla asta ( avand in vedere ca nu ar fi nici prima data pentru el)multumesc

3 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

O folosesti sigur. Dai exemple de ce face el care ar dovedi ca nu o iubeste si daca ar fi asa nu ar fi facut -ce ai enumerat tu mai sus-. Sunt sigura ca vrea doar sa se culce cu ea, iar ea e cam proasta ca nu pricepe cum sta lucrurile. Explica-i ce e dragostea si spune-i ca daca ar iubio cu adevarat nu s-ar comporta asa. Arata0i si cateva cupluri perfecte care chiar se iubesc si sa vada diferenta intre ele si ei. Ca e o diferenta mare! Si spune-i ca daca vrea sa se culce cu el e treaba ei dar daca nu raman impreuna inseamna 100% ca o foloseste.

| MishikiCrisy a răspuns:

Si sa ii caute unul mai bun care chiar sa o iubeasca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Este evident că nu o iubește. Iar ea este prea îndrăgostită ca să vadă asta. Dacă s-ar culca cu el, nu l-ar face decât să-i dea un motiv pentru care să stea în continuare cu ea. Ce motiv? Când urlă hormonii în el, să știe unde să alerge. Dacă nu s-ar culca cu el, el nu ar mai sta foarte mult timp cu ea (sau ar ține-o așa în înșelări și despărțiri non stop). Iar asta pentru că nu o iubește. Tu fi lângă ea și prezintă-i lucrurile. În rest, nu prea ai ce să-i faci. Este strict alegerea ei. O să vină la tine atunci când o să vadă că a greșit, pentru că o să aibă nevoie de o prietenă. Stai alături de ea, chiar dacă nu te ascultă. Baftă!