| SperantaPierduta a întrebat:

am o intrebare: o prietena de-a mea e cu un baiat cam vagabond de un timp ( vreo 4 luni jum in total), dar s-au tot despartit si impacat. parerea mea e ca el nu o iubeste ( la inceput nu stia cum sa scape de ea (vreo 2 luni ceea ce mi se pare multicel, avand in vedere ca nu au fost foarte mult impreuna), nu il interesa de ea, de 3 ori a lasat-o pentru alta fata cu care a avut o relatie serioasa, nu o prea respecta, ii cere sa se culce cu el ( se cam cearta pe tema asta), plus ca a inceput sa fie interesat de relatie abia dupa ce au vb de capitolul acesta, a facut-o de ras de cateva ori, a inselat-o etc). problema e ca ea crede ca o iubeste si nu stiu cum sa mai fac pentru ca am ajuns sa ne certam pe tema asta. si este dispusa sa se culce cu el. de aceea vreau sa va intreb ( in special pe baieti). credeti ca sexul ar schimba ceva, avand in vedere cum se comporta el ( mie chiar imi da de inteles ca nu o iubeste)? ar ramane cu ea daca s-ar intampla asta ( avand in vedere ca nu ar fi nici prima data pentru el) p.s:el inca isi cauta fosta prietena. multumesc

3 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Prietena ta e oarba. Nu inteleg ce mai asteapta sa ii faca. Poate ca doar dupa ce o sa se trezeasca folosita o sa isi dea seama pe ce lume traieste.
Incearca sa ii explici asta. Dar numai o data! Altfel s-ar putea sa se supere pe tine si sa se indeparteze. Daca poti, incearca sa vorbesti cu parintii ei. Crede-ma, i-ai face un bine enorm.
Daca nu revine la realitate, las-o in pace.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Da, sexul va "schimba" situaţia în sensul că şi ea o să-şi dea seama că NU o iubeşte ( o s-o lase după ce face sex cu ea ).

| NiKoLeT a răspuns:

Nu, nu schimba nimic, el doar doreste sa se foloseasca de ea, si apoi poate sa o mai faca de ris, dar la sigur poate so lase