| Adrian_3079 a întrebat:

Buna TPU.Am o intrebare pentru fete, dispuse de a ajuta un baiat aflat intr-o situatie destul de incurcata.Recent,cu vreo 2 luni in urma, am adaugat in prieteni pe facebook o fata de la facultate de la mine, pe care nici macar nu o stiam, o vazusem de 2, 3 ori pe coridor. In acest rastimp, am schimbat doar citeva replici, si acelea erau cu referire la universitate. Dar iata mai bine de 3 zile, ea din nou mi-a scris, de data asta ceva la care nu ma asteptam singur.De la inceput era un simplu flirt, dupa care lucrurile au ajuns la aceea ca ea mi-a dat de inteles ca vrea sa-i fi u prieten, si m-a intrebat daca o iubesc.Crezind ca e pur si simplu o gluma, i-am zis ca o iubesc, ea raspunzindu-mi la fel.Si iata deja trei zile vb aproape toata ziua, pina noaptea tirziu, si nu pur si simplu ca colegi, da ca doi indragostiti.Insa cel mai rau e faptul ca in aceste trei zile chiar am inceput s-o simpatizez.Acum nu stiu cum sa procedez. A scris la status ca ii este tare dor de mine. Ea nu este din oras de la mine.Eu invat in orasul ei de bastina. Mi-a zis deschis ca nu are prieten.Totodata mi s-a destainuit ca s-a despartit cu fostul iubit, cu care s-a intilnit 2 ani, inca din martie... Cum sa inteleg toate acestea? Ce urmareste? Ori chiar vrea sa fiu cu ea.Cum sa procedez? Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| NickiMinaj a răspuns:

Mai evidenta de atat nici nu putea sa fie si tot nu te prinzi? geez...invit-o la o cafea/limonada/ceva in oras.

3 răspunsuri:
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Fata te vrea happy Acum tu alegi daca vrei si tu sa fii cu ea continua "jocul" daca nu zii ca ai o prietena si ca nu ai avut curajul sa ii spui pana acum de ea. Baftawinking

| Artemisia a răspuns:

Buna.
In primul rand eu nu vad nici un sens in toata povestea asta dramatica.
De ce nu te concentrezi pe studii.Lasa fetele, ele te fac sa nu te mai gandesti la scoala, te innebunesc, iti strica viitorul.
Plus ca la varsta asta tinerii nu stiu ce e aia dragoste adevarata, asa ajung sa faca greseli fatale.
Poate ca am vorbit ca mama/bunica, dar nu cred ca am zis ceva gresit.

| uN23 a răspuns:

@ Kryssy,
Daca nici cand o sa fii la facultate nu o sa iti faci un prieten atunci cand vrei sa iti faci? Dupa ce ajungi la pensie? Mai iesi si tu in oras la un suc, o pizza, socializeaza, nu sta toata ziua in casa pentru ca de asta ai mintea incuiata. happy