| icebaby a întrebat:

Sunt confuza, ma simt prost! Acum trei ani l-am intilnit pe actualul meu prieten.Ne iubim foarte mult, nu putem exista unul fara altul, dar iata ca nici pe noi nu ne lasa problemele in pace sad. Cu un an in urma s-a inceput viata noastra sexuala, ne-a fost foarte greu, dar impreuna am trecut peste toate.Eu il iubesc nespus de mult, dar...cind vrem sa facem dragoste eu nu ma excit (aceasta s-a inceput nu de mult), iar cind facem dragoste ma doare foarte mult regiunea intravaginala, cu toate ca el este foarte tandru cu mine. El spune sa nu sufer ca totul va fi normal, dar il vad ca sufera mai mult ca mine...
Stiu ca nu ma va trada si nu ma va insela din aceasta cauza, ma iubeste prea mult, dar eu vreau pur si simplu sa-l fac fericit, ca si asa are destule probleme.
Va rog din tot sufletul, ajutati-ma cu un sfat!

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Du-te la ginecolog, sa nu fie o problema mai delicata. Apoi, cum faceti voi? Aveti grija sa luati tot tacamul, nu numai desertul. Si te relaxeaza. Daca simti jena cand faceti atunci lasati-o pe mai tarziu, mai faceti si voi ceva jocuri, sa te destinzi si sa te umezesti mai tare, si apoi mai incercati.
Cel mai probabil, cauza durerii este chiar faptul ca nu te-ai excitat, nici nu-i bine sa incercati atunci.
Este foarte importanta atmosfera pe care o creati, sa nu va ganditi la nimica, numai la voi doi, sa gasesti o pozitie comoda.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la ginecolog. Cel mai probabil ai o infectie.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Trebuia sa mergi la ginecolog de mult timp!

Du-te cat mai curand!

| Floreenofficial a răspuns:

Probabil ca ai un himen ma elastic si de aceea te doare mai tare fiindca e mai rezistent.ingrijorator este ca desi el este tandru cu tine...adica are grija sa nu te doara tot te doare. sad
trebuie sa mergi la un ginecolog fiindca alta solutie pur si simplu nu vad...cred ca iti va recomanda niste creme sau ceva de genu asta.
Totusi... te-ai gandit ca poate si tu stai prea incordata? Adica nu stiu... poate te stresezi prea mult. sad Succes!

| foxi a răspuns:

Trebuie sa vizitezi ginecologul! nu este normal ce se intampla!

| Daiana_1431 a răspuns:

Daca te doare inauntru in zona ovarelor sa stii ca nu e neaparat sa ai ceva, poate sa fi putin constipata. dar e mai bine sa consulti un medic ginecoloc. el sti mai bine daca te analizeaza

| vampiressa a răspuns:

Mergi la ginecolog si spune-i sa iti recomande un lubrifiant.
sau daca tie teama sa mergi la ginecolog mergi la farmacie.si roaga sa iti recomande ceva bun.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o problema ginecologica duthe pentru investigatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naspa. dar ar trebui sa faci ceva in privinta asta.si noi avem probleme.la mine e altceva.nu reuseste sa ma satisfaca. o ar destul de mare, il tine suficient, dar nu stiu care e problema...straight face du-te la un doctor te rog. sa nu se agraveze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bua intr si u un medic sau o prthinking care sigur te va ajuta:*:**:*