| Clara328 a întrebat:

Bună TPU, am o întrebare pentru voi: nu stiu dacă mai sunt virgina sau nu fizic. Ma masturbez de vreo 2-3 ani, iar recent am acceptat ca prietenul meu sa mi introducă un deget, dupa care 2 in vagin. Au fost momente in care simțeam un disconfort, dar era foarte mic. Mama mi-a povestit ca nu a sângerat la primul contact sexual (penis+vagin).Am observat niște schimbări la nivelul himenului meu, înainte era bine delimitat, acum are o forma "haotica".Din experiența voastră, ce credeți? Am sau nu himenul rupt? Ps: nu vreau sa ma duc la ginecolog si vreau sa mi încep viața sexuală

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Eşti virgină încă. Dar e posibil ca himenul să fie parțial rupt.
Deflorarea totală va avea loc cu ocazia primului act sexual. Sau când o să îți bagi o "jucărie" mai groasă în vagin.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti virgina pana un penis penetreaza vaginul tau

| Andreeush a răspuns:

Daca nu ai avut inca un contact sexual esti virgina.

| Clara328 explică (pentru Andreeush):

Dar himenul? E rupt sau nu?

| Andreeush a răspuns (pentru Clara328):

Asta nu am cum sa stiu, poate e rupt partial, poate e intact. Asta numai un ginecolog iti poate spune. Esti virgina pana cand ai primul contact sexual cu un baiat.

| Goete a răspuns (pentru Clara328):

Ce mai conteaza, se poate rupe in timp ce faci sfoara asta nu inseamna ca nu mai esti virgina

| Goete a răspuns:

Daca tot vrei sa-ti incepi viata sexuala, ce mai conteaza? Dar cu degetele nu te-a dezvirginat

| Clara328 explică (pentru Goete):

Ok, si himenul e rupt sau nu?