| Aonimus10 a întrebat:

am o intrebare si va rog sa va comportati civilizat.Mie imi place de o fata cu care am fost coleg de la gradinita pana pe a 8-a si ma intelegeam extrem de bine cu ea si la cateva meditatii mergeam impreuna etc.Acum snd untem la liceu in clase diferite dar ne intelegem bine ea vine la mine si eu merg la ea bine nu doar la ea si la alti colegi in clasa cu ea.Mai vorbesc cu ea si acasa ocazional si masa ii mai povesteste la mama despre mine ca ei ii e dor de mine etc.Acum problema e ca eu nu am un aspect fizic prea bun.Si nu stiu ce sa cred.De exemplu cand vorbim singuri e de treaba si toate alea dar ca mai sunt si alti e mai excentrica cu mine.Nu stiu daca ma place. Funda

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ezeru a răspuns:

Noi nu putem sa ne dam seama daca ea te place. Cel mai bun mod de a afla este sa o intrebi pe ea. Incearca sa i-o spui intr-un mod delicat.
Asa vei stii dinainte ce sa faci ca sa nu te indragostesti si sa suferi dupa.

| Aonimus10 explică:

A da intrebarea e daca ma place