| dya_4462 a întrebat:

Am avut primul prieten in clasa a9a dar parintii mei nu au stiu. nu mai sunt cu el dar vorbim ca colegi. unui coleg de-al verisorului meu ii place de mine asa am inteles de la bunica si matusa mea.acest baiat este cu vreo 5-6 ani mai mare ca mine. parintii mei stiu ca lui ii place de mine.nu stiu cum sa-i fac pe parintii mei sa inteleaga ca sunt la varsta potrivita pentru o relatie.

Răspuns Câştigător
| patygirl a răspuns:

Nu am intels foarte bine ce varsta ai acum, dar oricum din cate vad este peste 16 ani. intr-adevar esti destul de mare pentru o relatie, dar poate parintii tai nu sunt de acord cu asta, fiindca acel baiat este cu 6 ani mai mare. totusi, ai putea sa -ti gasesti pe cineva mai de varsta ta, (nu se stie niciodata ce intentii poate avea un baiat) dar in fine. daca tu chair il placi si ai incredere in el, atunci incearca sa le explici tu ca esti destul de maatura pentru o relatie, si mai incearca sa faci ca aceal baiat sa para placut in ochii parintilor tai. explica - le ca este de treaba, ca are intentii sincere si accepta orice sfat ti-ar da ei. oricum daca de la ei ai aflat ca te place, poate totusi, au un gram de "acceptare" sa zic asa la aceasta situatie in ei. sper ca te-am ajutat! funda? :X

4 răspunsuri:
| Mădu_1945 a răspuns:

Hellou! Poi spune-le ca trebuie sa aiba incredere in tine, ca o sa ai grija cu acest baiat.(aici ca un argument pot sa dai si tu exemple de genu ca alte fete la 12-13 ani au si copii-si le zici ca tu nu o sa ajungi in situati de genu). Prezintal pe acest baiat lor ca sa nu isi faca pareri proaste despre el. Daca mai ai nevoie de sfaturi dai un mesaj pe pv! Succes! Zi faina!love struck

| uNNe a răspuns:

Probabil ca esti maricica, spune-le ca esti destul de mare pentru a avea o relatie dar promitele ca nu vei face sex cu ellaughing pentru ca de asta nu sunt ei de acord funda?:d

| euI a răspuns:

1 acel baiat ti-a propus sa fiti impreuna? tu ai mentionat doar ca ii place de tine daca da si vrei sa fii cu el nu forta lucrurile cu parintii tai lasa totul sa decurca asa cum trebuie...si vor intelege singuri acest lucru tie iti este frica cumva de ei din cate vad daca spui ca de primul prieten nu au stiut trebuia oricum sa ii anunti mai bine afla de la tine decat de la altcinevawinking... sper ca am fost de ajutor funda?

| Maryoo a răspuns:

Spune`le ca dragostea nu are varstabig grin, iar daca il iubesti asa de mult va puteti vedea pe ascuns.