| Sweety91 a întrebat:

Am o mare dilema... Acum ceva timp cea mai buna prietena a mea era cu un tip(student la facultate in alt oras). Se intalneau la sfarsitul saptamanii, dar in ullimul timp, cat prietenul ei era la faculate ea s-a cuplat cu un alt tip. Eu ieseam afara cu ei mereu si am observat ca tipul de la facultate o tot suna cat eram afara, dar ea ii dadea ocupat sau nu ii raspundea nici la mesaje nici la apeluri. A tinut asa vreo 2 saptamani pana cand eu i-am zis prietenului ei ca il inseala... ma simteam aiurea pentru ca amandoi imi erau prieteni si intr-un fel ma simteam vinovata daca nu i-as fi spus. a trecut asta, i-am spus si ei. Iar de vreo 2 saptamani eu am inceput sa vorbesc tot mai mult cu fostul ei, pe mess, la telefon, prin mesaje si vrea sa stea cu mine. Problema e ca nu stiu ce sa fac, poate vrea sa stea cu mine doar ca sa se razbune pe prietena mea sau sa afle mai multe despre ea sau nu stiu(noi doua suntem total diferite : si la corp si la gandire)thinking Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea sa vezi ce simte ea pentru el apoi dupa ce lamuresti problema cu ea fii un timp amica cu el pentru ati da seama ce vrea el de fapt daca te intreaba de ea sau il interesezi doar tu

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nasol momentul! Nu prea a fost frumos din partea ta că i-ai spus prietenului ei,ce i-ai spus. Acum se poate interpreta că ai vrut să-i desparţi ca să i-l iei tu pe prieten! Eu sunt convinsă că dacă tu te combini cu ex-ul ei,prietenia cu ea nu o sa mai fie. Nici cu mine nu ai mai fi, dacă eu aş fi în pielea ei!
Ceea ce ai făcut tu mă duce cu gandul la cat de mare dreptate este în proverbul romanesc :"Fereşte-mă Doamne de prieteni, că de duşmani mă feresc singur"

| Sweety91 explică:

@ Elianna : cand ii spusesem eu ei deja erau practic despartiti ...nu isi mai vorbeau deloc nici la telefon,nici pe net, se scosesera din relatie de pe site-ul de socializare. Si da! Ma gandesc si la chestia asta, sa nu creada ca i-am spus doar ca sa il iau eu. Oricum au trecut 2 luni de cand s-au despartit.