| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica nelamurire. Pana acum am facut sex NUMAI cu prezervativ cu prietenele care le-am avut. Prietena actuala nu prea vrea cu prezervativ deoarece ia Anticonceptionale(Diane 35). Aceste anticonceptionale sunt prescrise de medic.
Ce parere aveti: Sunt sigure, pot avea incredere ca nu ramane insarcinata? In perioada de pauza de 7 zile sunt la fel de sigure, pot avea un act sexual neprotejat?

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| MissL a răspuns:

Daca sunt prescrise de medic, stai linistit poti si fara prezervativ.
Si poti avea act sexual neprotejat si in pauza de 7 zile, linistiti dragilor happy

| BrokenBarbie a răspuns:

Sunt sigure si in perioada de pauza.

| airam_4318 a răspuns:

Sunt sigure,dar nu te feresc de bolile cu transmitere sexuala! daca ea nu vrea sa foloseasca prezervativul cu tine, inseamna ca nici cu alti baieti nu l-a folosit, si cine stie ce boli a luat...