| lindsay a întrebat:

As dori sa stiu care e probabilitatea sa fi ramas insarcinata daca am inceput sa iau anticonceptionale(nu am ratat niciuna si le-am luat la ora fixa) si la 2 saptamani dupa am avut un contact sexual neprotejat insa nu s-a terminat inauntru. Sunt constienta de faptul ca nu este neaparata nevoie sa se termine inauntru pentru a ramane, motiv pentru care si intreb. Am terminat cutia si dupa pauza de 7 zile am inceput alta cutie si iar am avut un contact in a2a zi de pastile.
De asemenea as dori sa stiu si cat costa un test de sarcina si care este mai bun.(Nu neaparat pentru situatia actuala)
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nu ramai daca ai luat imediat dupa cele 7 zile de pauza importanta e prima saptamana cand le incepi pentru prima data! atunci probabilitatea este sa ramai. dar dupa nu! acu daca te tii de ele cum trebuie la ora fixa poti sa faci oricand fara probleme chiar si in perioada menstruatiei happy poti sta linistita. Poti citi prospectul iarasi sa vezi ca scrie

2 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Sincer, pare foarte putin probabil. Daca un copil trece printre toate astea, atunci e de pastrat laughing))

| MissDyDee a răspuns:

Test de sarcina romanesc bun e Barza...eu l.am folosit s il recomand...e pana in 15 lei din cate imi aduc eu aminte daca nu ia unu american ( sau de ce natie or filaughing) dar alea sunt ceva mai scumpehappy