| Prankster6 a întrebat:

Am o mică povestioară:d.
Când eram pe clasa a 5-a m-am mutat impreună cu maicamia într-un cartier nou, 2 luni după ce ne-am mutat eu nu am prea ieşit pe afară. Langa clasa mea era a 7-a... atunci imi placea de un baiat (sa-l numim X). Intr-o zi am iesit afara si m-am imprietenit cu o fata pe nume Eve. A doua zi cand am iesit afara si stateam cu ea de povesti apare X in fata mea cu un grup de inca 3 baieti. Atunci am aflat ca Eve era sora lui si impreuna erau 12 frati.(ei sunt penticostali) El nu a stiut ca eu stau exact in fata blocului lui (si ne putem vedea de pe geam), dar cu timpul am aflat fiecare mai multe despre vietile celuilalt. In fiecare zi el venea si ma chema afara sa ne plimbam cu rolele, ne jucam ascunsea( suntem vreo 20 de copii) sau Flori, fete si baieti :d. El e mai mare ca mine cu 2 ani dar de pe clasa a 5-a eu sunt indragostita de el... dar, el imi spunea intr-o zi cand vorbeam la cati ani vrem sa ne casatorim si din astea ca la 19-20-21 de ani se va casatorii si pana atunci religia lui nu ii permite sa aiba o prietena sau din astea.
Pe la 13 ani am intrat intr-un anturaj cam prost (EMO :d) si el m-a vazut intr-o zi machiata, imbracata in negru (diferita de celelalte zile) si mi-a spus : ce parere ai acum despre tine? ideea e ca mie chiar imi placeai, dar acum nu mai stiu ce sa cred... si el m-a ajutat sa imi revin dintr-o depresie (parintii mei s-au despartit).
Ideea e ca nu stiu ce sa inteleg din toate astea (se comporta cu mine diferit de celelalte fete, si mai sunt vreo 5-6), cum i-as putea spune...Eu doar, il plac si nu stiu.
Fundă :d

3 răspunsuri:
| TeddyBear a răspuns:

ăăăăă...
păiii.nu ştiu, dar cred că vroia să fie cu tine, doar că religia lui nu îi permite să aibă o prietenă...

| aalleexx97_2872 a răspuns:

Sa raspund.sa nu raspund, nu stiuthinking pai el pare a fi un "inger protector" pentru tine. daca pot spune asa. spune-i ca il placihappy lasa-l sa se mai gandeasca si vezi ce vrea si el.asta e tot ce ai putea facehappy

| smaty a răspuns:

Nu exista "penticostali"! Se numes penticostali.