| Prankster6 a întrebat:

Am o mică povestioară:d.

Când eram pe clasa a 5-a m-am mutat impreună cu maicamia într-un cartier nou, 2 luni după ce ne-am mutat eu nu am prea ieşit pe afară. Langa clasa mea era a 7-a... atunci imi placea de un baiat (sa-l numim X). Intr-o zi am iesit afara si m-am imprietenit cu o fata pe nume Eve. A doua zi cand am iesit afara si stateam cu ea de povesti apare X in fata mea cu un grup de inca 3 baieti. Atunci am aflat ca Eve era sora lui si impreuna erau 12 frati.(ei sunt pendicostali) El nu a stiut ca eu stau exact in fata blocului lui (si ne putem vedea de pe geam), dar cu timpul am aflat fiecare mai multe despre vietile celuilalt. In fiecare zi el venea si ma chema afara sa ne plimbam cu rolele, ne jucam ascunsea( suntem vreo 20 de copii) sau Flori, fete si baieti :d. El e mai mare ca mine cu 2 ani dar de pe clasa a 5-a eu sunt indragostita de el... dar, el imi spunea intr-o zi cand vorbeam la cati ani vrem sa ne casatorim si din astea ca la 19-20-21 de ani se va casatorii si pana atunci religia lui nu ii permite sa aiba o prietena sau din astea.

Pe la 13 ani am intrat intr-un anturaj cam prost (EMO :d) si el m-a vazut intr-o zi machiata, imbracata in negru (diferita de celelalte zile) si mi-a spus : ce parere ai acum despre tine? ideea e ca mie chiar imi placeai, dar acum nu mai stiu ce sa cred... si el m-a ajutat sa imi revin dintr-o depresie (parintii mei s-au despartit).

Ideea e ca nu stiu ce sa inteleg din toate astea (se comporta cu mine diferit de celelalte fete, si mai sunt vreo 5-6), cum i-as putea spune...Eu doar, il plac si nu stiu.

Fundă :d

4 răspunsuri:
| DonCorleone a răspuns:

Pai din cate ai scris inseamna ca te place dar nu poate fi cu tine din cauza religiei lui...
daca iti place de el ai putea face tu primul pas. pentru ca si voi fetele aveti gura sa spuneti : Vrei sa fii cu mine? happy
nu neaparat trebuie sa ne lasati pe noi tot timpul...

| Addiction a răspuns:

Bună.
Poate îi eşti ca o prietenă, poate ca ceva mai mult. Dar cert e că ţine la tine dacă te ajută necondiţionat. Ar trebui să îi spui ce simţi şi deja veţi decide ce faceţi. Cred că problema este doar religia lui.
Pa, pa şi succese!

| alexiaa a răspuns:

Da,asa este,religia nu ii permite sa fie cu o fata inainte de casatorie, mai exact nu ii permite sa faca sex cu ea, nu sa nu iasa cu ea si chestii de-astea.Nu ai spus cati ani ai acum, sau poate nu am fost atenta.In general acesti baieti sunt mai"diferiti"si pana pe la 18 ani nici nu prea iasa cu fete. Daca a zis ca te place asa este, ei nu mint, fii sigura de asta.E ok sa fii cu el chiar si asa cum esti acum deoarece esti oarecum ferita de tentatii.Asta e parerea mea, acum tu decizihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubita,imi pare rau pentru despartirea parintilor tai; referitor la intrebarea ta parerea mea este ca pe tine te apreciaza deoarece fiecare om are ceva aparte; in general un baiat /barbat apreciaza la o fata/femeie feminitatea, finetea si gingasia; cu toate ca sunt barbati care se simt putin atrasi de fete mai vulgare sa zc asa.Incearca sa fii cat mai naturala, nu mai incerca sa iesiin evidenta prin grupulete EMO sau ceva de genu...In viata trebuie sa te remarci prin comportament, bunatate si respectul fata de tine si cei din jur; sa nu crezi ca am o religie aparte ...sunt ortodoxa; dar bunatate, naturalete si feminatate trebuie sa avem toate fetele pentru a fii remarcate. Pupici