| Miladincaa a întrebat:

am o micuta problema si am nevoie de niste sfaturi serioase:acum ceva timp imi placea un baiat( si el imi dadea semne ca ma place),asa ca i-am spus ce simt pentru el, dar el m-a refuzat. Nu inteleg de ce a facut asta si am aflat ca nu sunt singura care a patit asta cu el, ca atare am hotarat sa ma rezbun. Planul meu, simplu: m-am gandeam sa ma transform intr-o "fata irezistibila" si sa il seduc pe prietenul lui cel mai bun (vreau sa vada si el cum e sa iti placa cineva si acea persoana sa se poarte mizerabil).
Insa nu stiu sigur daca asta il va afecta prea mult. As vrea sa primesc si niste sfaturi din partea voastra. Cum l-as putea face sa inteleaga ca nu e onorabil deloc sa te joci cu sentimentele cuiva?

Răspuns Câştigător
| Lavii007 a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa te razbuni, insa daca vrei asta, nu trebuie sa il incluzi si pe prietenul lui, doar el nu are nicio vina ca baiatul e badaran.

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

El nu s-a jucat cu sentimentele tale. Cand i-ai spus ce vrei, ti-a raspuns corect si te-a refuzat.

Este problema ta ca ai crezut mai mult cand nu era nimic.

E o pierdere de vreme razbunarea. Mai bine foloseste-ti timpul ca sa gasesti un altul. Mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu s-a jucat cu sentimentele tale, iar tu trebuie sa accepti asta!
Pur si simplu a considerat ca nu doreste sa aiba o relatie acum, sau nu te place asa cum ti-ai inchipuit.
In schimb, tu vrei sa te joci cu sentimentele cuiva si nu e bine! Prietenul lui nu e vinovat ca tu te-ai indragostit de cineva si ai fost refuzata!
Ignora-l, vezi-ti de viata ta si stai linistita ca te vei mai indragosti de cineva, care-ti va raspunde la sentimente.

| DeeaV a răspuns:

Risti sa ii schimbi parerea despre tine ca persoana, ar putea interpreta gresit si sa te catalogheze drept o fata cu moravuri usoare. Sfatul meu este sa treci pestehappy

| corhaz a răspuns:

Nu te place. acum trebuie sa te placa toti? accepta ca nu toata lumea te place. fiecare are diferite gusturi.degeaba te razbuni tot tie iti faci mai rau

| Miladincaa explică:

Poate ca aveti dreptate, dar tat nu imi pare corect sa treci de la o fata la alta ca si cand ai trece la un joc nou sau sa iti inseli iubita si apoi sa ii dai papucii. Cat despre prietenul lui... Nu vreau sa ii ranesc sentimentele si daca va depinde de mine nu va afla.