| lustforlife a întrebat:

Salut, TPU! Vreau sa va cer parerea in privinta unui baiat pe care il plac de peste 2 ani si de care am fost mult prea indragostita. Totul a inceput cu o privire din partea lui si s-a amplificat in mintea mea. Nu prea vorbim, doar daca fac eu primul pas si chiar i-am marturisit sentimentele mele in toamna, fara sa precizez ca inca mai simt ceva pentru el. In fine, cred ca a dat semne de gelozie cand vorbeam cu un prieten de ai lui(l-a pus sa ma intrebe daca stiu ca el[cel pe care il plac] ma place si daca eu il plac......imatur), dar faza e ca e f bland si calm, dar de putin timp ma evita (amandoi am avut aceeasi problema si i-am propus sa ne facem o poza si a refuzat, cu atat mai mult cu cat nici nu a vrut sa se aseze langa mine la indemnul cuiva). Nu stiu ce sa fac deoarece, de fiecare data cand dau sa renunt la el, se intampla ceva si ajung tot la el, cu atat mai mult cu cat l-am visat de Boboteaza. Primesc avansuri de la alti baieti, dar tot la el ma gandesc. Totusi, cred ca il plac doar ptc nu il pot avea intrucat nu e chiar cine stie ce nici fizic, nici intelectual, poate doar sufleteste si ma enerveaza faptul ca sunt asa draguta cu el din moment ce el nici nu isi da interesul. Mai merita sau a meritat sa investesc atat de mult in aceasta "iluzie", ce alte sfaturi imi puteti da?

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Din moment ce nu il consideri foarte frumos si nici intelectual, ce sens are sa vrei o relatie cu el? Doar de dragul de a fi cu cineva? Nu merita. Vezi de treaba, fiti prieteni daca iti mai doresti, daca nu, las-o balta. Si daca ai ajunge cu el, ti-a da seama si mai mult ca nu e pe placul tau si ce ai face? I-ai da papucii dupa o saptamana? E aiurea. Faza cu boboteaza ce legatura are? Este doar un mit ceea ce se spune, nu exista asa ceva in realitatea oamenilor normali, nereligiosi.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

În altă ordine de idei, happy fă-i un avanswinking (nu sexual) Îți vei da seama dacă te place sau nu. big grin Dacă te place e bine, dacă nu, caută-ți pe cineva dintre cei care ți-au făcut și ei avansuri la rândul tău. big grin Nu poți alerga și suferi după cineva, pentru care nici nu exiști în viața lui. Nu merită.winking Sănătate! happy

| lustforlife explică (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

Da, sunt constienta de acest lucru si incep usor sa ma detasez si sa imi constientizez valorile. Multumesc mult!

| CassiusAlexander a răspuns:

Păi zi la revedere și gata. Nu merită.