| AnotherSimplePerson a întrebat:

Un baiat dadea semne ca ma placea...intr'o zi mi-a zis ca daca as fi fost mai mare as fi fost iubita lui [el are 15straight face eu 12] acum nu stiu ce sa fac sa ii arat ca eu nu sunt chiar asa de mica fata de el:d Sfaturi &idei plssss

Răspuns Câştigător
| Ciresikaaa a răspuns:

Hey "Fii intotdeauna ceea ce esti iar daca asta nu e de ajuns pentru cineva, acel cineva nu e de ajuns pentru tine!" si nu uita nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni, eu nu as face asa ceva adica sa ma schimb eu pentru un baiat sa par m-ai matura nu kiss te-am pupat!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti prea mica fata de el, esti prea mica in general. Ar fi anormal sa ai prieten la varsta asta, mai ai rabdare.

| fluturas a răspuns:

3 ani nu-i asa mare diferenta, acum depinde si de voi happy
cel mai bine ii areti asta prin comportament happy, in primul rand fi intelegatoare, asta ti-a spus incearca sa accepti, chiar daca ai speranta ca intr-o zi va fi prietenul tau happy, incearca sa te imprietenesti cu el, sa deveniti prieteni foarte buni, lasa-l sa te descopere, fi putin si misterioasa, poate o sa realizeze ca nu esti chiar asa mica big grin
chestia ii ca eu cred ca el s-a referit mai mult la varsta, nu la comportamentul tau big grin, cred ca tt ce il deranjeaza pe el este varsta si cred ca stiu si de ce happy pentru baieti am observat ca, conteaza foooarte mult ce zic prietenii lor si aproape fiecare baiat vrea sa se laude cu o prietena fumoasa si pe cat posibil apropiata de varsta lui sau chiar si mai mare big grin
oricum incearca sa te imprietenesti cu el, nu fi insistenta ai rabdare si vezi cum se schimba lucrurilewinking

| Florinache_1847 a răspuns:

Pai draguta el asta a si vrut, sa te kinui tu sai arati ca nu e diferenta si ca faci multe lucruri ca sa fi cu el. Ai grija. Bafta

| adia91 a răspuns:

Da, ar trebui sa ii demonstrezi prin comportament ca nu esti asa mica. Un comportament matur din partea ta il va impresiona si isi va da seama ca s-a inselat cand a zis ca esti prea mica. Asa ca, impresioneaza-l! Bafta! :*

| Taniushika a răspuns:

Eu cred ca baiatul are dreptate, inca esti foarte mica, mai asteapta, baiesti au fost sunt si vor mai fi.Petreceti copilaria, si nu te gindi la dragoste caci e prea devreme