| There a întrebat:

am o problema.Acum 2 saptamani m-am despartit de prietenul meu[prima mea iubirea]. Am avut momente frumoase impreuna, dar nici acum, dupa 2 saptamani nu'mi pot reveni.Ma simt distrusa, fara rost pe pamant, mai ales ca ne vedem zilnic la scoala.Acum si'a facut alta prietena de la mine din clasa si mereu sta cu ea in fata clasei si se saruta si chestii de genul, iar eu, o persoana mai sensibila, plang pe ascuns.[mentionez ca fata aceea este mai...invidioasa si nu ma am in relatii foarte bune cu ea]. Cum pot sa'l uit complet? Nu pot sa'mi scot din cap amintirile frumoase, de fiecare data cand stau pe scaun sau in pat fara sa fac ceva imi aduc aminte de el.Va rog, spuneti'mi, cum pot sa'l uit? Multumesc.

5 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa-tigasesti si tu pe cineva cu care sa te consolezi si care sa te faca sa uiti ca suferi happy

| Angel_8399 a răspuns:

Cauta alt baiat care sa te iubeasca.si acea fata este o nesimtita pur si simplu.nu as putea sa vad asa ceva.am fost si eu cu un coleg si dupa ceva timp se dadea la altele si eu sufeream si plangem ca proasta.crede-ma pe cuvant ca nu se merita.incearca sa fii indiferent cu el ca devine din ce in ce mai nesimtithappy
Succes:*

| ZanaMatilda a răspuns:

Incearca sa iti faci un nou iubit cu care sa traiesti clipe frumoase. De fiecare daca cand iti amintesti de el nu incerca sa continui sa te gandesti la el si gandeste-te imediat la ceva cu totul diferit si placut pentru tine.

| KrAtOsChRiS a răspuns:

NU poti sa uiti pe cineva oricat ai dori acest lucru

| didilussshhhaaa a răspuns:

Sa stii ca si eu m'as simtii exact la fel. Fara iubitul meu as fii distrusa.Incearca sa-ti gasesti pe cineva, o prietena adevarata, careia sa te descarci.Pe umarul careia sa poti plange.Parerea mea este ca acum,recent, oricat ai incerca nu vei putea sa-ti gasesti refugiul in alta "iubire". Daca nu, incearca sa il convingi ca il iubesti si poate va impacati. Mult succes:* Si sper ca ti'am fost de ajutorbig grin
P.S:Eu in locul tau cred ca as innebuniibig grin