| Persoanata416 a întrebat:

Am o problema ( cred) am 16 ani. Imi curge un lichid incolor din vagin. Nu stiu ce sa fac. E grav? :/ imi e rusine sa vorbesc cu mama mea vitrega despre chestia asta. Cand uneori cand am menstruatia ( cand e pe terminate ) ma spal inauntru ca sa nu ma patez, adica sa fiu sigura ca nu ma patez dupa ca mai ramane putin sange. Si dupa ce imi trece menstruatia alte ori cand imi curge acel lichid si fac dus la fel fac. Ma spal ( oarecum) si in interior. Si pe " peretii" vaginului este ceva alb. ( nu mi-am inceput viata sexuala ) vreau sa stiu daca e ceva rau. Vreau raspunsuri serioase va rog mult

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti spala vaginul! Nu, nu vorbim despre igiena externa, ci despre dusurile interne.
Vaginul este plin de bacterii, insa sunt bacterii bune ce fac o femeie sa fie sanatoasa. Vaginul se curata singur, la intervale regulate, asemenea unei masini.

Femeile cresc crezand ca partile lor sunt murdare, insa stiinta moderna a demonstrat ca acest lucru nu este adevarat.
Probabil ca deja ai distrus flora microbiana sanatoasa din vagin si de aceea ai aceste scurgeri.

Citeste sfatul meiduclui, de pe acest site medical:
http://www.sfatulmedicului.ro/......ntima_7599

4 răspunsuri:
| Vali1234gahavjygjaka a răspuns:

Nu spala pe dinauntru, caci acolo vaginul se curata singur. Daca te speli ssu cureti in orice fel acolo iti va face mai mult rau.

| Withoutnamenoname a răspuns:

Este ceva normal sa ai asa ceva. Asta e modul vaginului de a se curata singur. Nu ai de ce sa iti faci griji.

| AnonymGirl2017 a răspuns:

Probabil esti excitata si de aceea. Te masturbezi uneori, sau te gandesti la chesti gen " sex "? Daca nu este nimic de genul, atunci Gretta are dreptate 100%!

| elinord a răspuns:

Nu iti face griji... e perfect normal