| andrarms a întrebat:

Am o problema... cu fostul. Nu stiu cum sa trec peste asta. Avem atatea in comun si parintii se inteleg foarte bine. Mergem la ei acasa, ei la noi. Nu exista saptamana in care sa nu ne intalnim.
El plangea in fiecare zi ca eu eram geloasa cand el vorbea cu alte fete. Eram geloasa fiindca nu voiam sa il pierd. Sunt pur si simplu indragostita de el si nu il pot uita. Imi este foarte greu. El spune ca vrea sa fie singur, dar ma place si ma mai saruta din cand in cand si cand il intreb de ce face asta spune ca nu stie. Ce sa inteleg din asta? Azi dimineata m.am trezit plangand ca l.am visat impreuna cu o alta fata. suntem despartiti e 3 luni. Mama lui spune ca este foarte gelos cand ma vede ca vb cu colegii lui, dar eu nu am nici o treaba cu eieu am ochi doar pentru el. Mama lui mereu imi tine partea.E cam dificil Voi ce spuneti?
Va rog sa ma ajutati!

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Crezi ca intr-o relatie este totul lapte si miere? Dovada ca nu este asa este chiar relatia voastra, pe care daca o lasati sa se distruga sunteti chiar cei mai mari fraieri de pe pamant. Sunteti abia la inceputul a ceva ce poate fi foarte bun, dar depinde de voi, de amandoi, ca sa aiba reusita.

| aryana1991 a răspuns:

Faptul ca ai vostri parinti sunt prieteni nu iti face suferinta mai usoara.E greu sa fi indragostit de cineva si sa nu il mai ai dar sa il vezi des.Stiu ca iti face placere sa il vezi dar din pacate nu e un lucru bun.Eu cred ca si el mai simte ceva pentru tine daca iti fura cate un sarut. Daca vrei sa va impacati amintesteti cu ce l-ai cucerit si reaprinde dragostea cat mai poti.Sunt sigura ca daca vorbesti cu mama lui vei gasi aliatul

| neutrino a răspuns:

La tinerete, o relatie are inceput si sfarsit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te sărută din când în când, sunt sigură că mai are sentimente pentru tine.De ce nu începi tu o discuţie cu el? Împăcaţi-vă, dacă şi el este de acord.

Încearcă să nu mai fii atât de posesivă şi geloasă pe viitor. Când îl vezi vorbind cu o fată, întreabă-l ce a vorbit cu ea.Sau bate apropouri.Nu face crize de gelozie sau nu înnebuni...din cauza asta.Atâta timp cât te alege pe tine, înseamnă că te iubeşte!
Fii echilibrată şi nu trece acea limită! Gelozia exagerată nu ajută după cum ai văzut şi tu, ci distruge!

| blueSky_3324 a răspuns:

Crede-ma ca n-am inteles nimic. Sunteti despartiti de 3 luni si tu mai vb inca cu ai lui parinti. Cand te desparti de cineva te separi si de familia lui si de tot ce avea legatura cu el. Sfatul meu este ca daca vrei sa-l recuceresti intr-adevar lasa-l in pace o perioada de timp fara sa-l suni, fara sa iei legatura cu el, ..si daca o sa vrea sa va reimpacati o sa te caute el pe tine. E bine sa nu fortezi prea mult lucrurile, sa le lasi sa decurga de la sine. Have a nice day! pupici

| Monica07 a răspuns:

Incearca sa ai o discutie cu el si sa iti spuna clar daca mai vrea ceva cu tine. relatia parintilor tai cu ai lui nu o poti rupe tu chiar daca nu veti mai fii impreuna. Si daca discutia ta cu el nu da roade, roag-o pe mama lui sa vorbeasca cu el si sa afle ce vrea de fapt