| DrugDREAMS99 a întrebat:

kiss.
Am o problema, o sa va spun povestea mea.
Am cunoscut un baiat love struck cu aproape 3 ani mai mare ca mine. La inceput eram prieteni pentru ca el avea iubita, dar lucrurile nu mergeau prea bine intre ei si s.au despartit. Eu eram indragostita de el, imi placea mult love struck si cu timpul si el a avut aceleasi sentimentebatting eyelashes, mergea totul perfect,era o relatie cu un inceput foarte bun. pana intr.o zi cand eu am cunoscut un alt baiat mai mic cu un an decat iubitul meu, si acesta stia sa imi atraga mereu atentia si am devenit cei mai buni prieteni big hug [BFF],dar pe iubitul meu il deranja acest prieten al meu, asa ca a inceput sa faca numai prostii [ si.a taiat venele si a stat in spital ] eu nu voiam asta! nu voiam sa ii fac rau, eram in depresie si plangeam mereu sad. Dar si el a gresit si nu vorbea numai cu mine, vorbea cu mai multe si a facut si alte chestii, se masturba la web sad. Era foarte gelos si nu s.a lasat pana nu m.a despartit de prietenul meu cel mai bun sad dar problema este ca eu nu rezistam fara el straight face, cred ca defapt...ma indragostisem de prietenul meu sad dar niciodata nu i.am spus asta. Am lasat lucrurile asa cum au fost si am stat langa iubitul meu cu care nu prea eram fericita. Noi doi nu stiam sa ne facem decat rau unul altuia sad nu putea fi fericiti, el nu vroia sa ne intalnim pana nu facem web, dupa a plecat din Constanta si acum suntem cam departe,nu stie cand se intoarce acasa sad. Si eu iar si iar incercam si ma reintorceam la acel prieten, si nu se mai putea. Au devenit dusmani, se injurau, este bine ca nu s.au intalnit niciodata, pentru ca se ajungea la bataie sad. Prietenul meu a spus ca il spage in 14 si atunci, iubi s.a enervat rau de tot, nu il suporta deloc mai ales ca aflase ceva sad. El vroia web, in schimb prietenul meu vroia dragoste love struck, nu era genul ala care sa o faca la web si sa fie obsedat, iar eu voiam tot dragoste asa ca am fost de-acord s.o fac cu prietenul meu [ stiu ca nu este bine ]. Dar iubitul meu a aflat la timp si nu s.a intamplat nimic intre noi sad [ adica intre mine si bff], am stat o vreme despariti dupa iar m.am intors la prietenul meu. Si nu ma desparteam de iubit din teama de a nu face vreo prostie gen sincidere sad, intr.o zi a zis "Gata,este ultima data,daca si acum vei vorbi si te vei intalni cu el poti sa uiti de mine, ne despartim si eu dispar" straight face. Eu ma simt mult mai bine langa celalalt baiat, care a fost cel mai bun prieten al meu love struck si sunt hotarata ca maine sa ii spun asta iubitiului meu. Poate nu este un moment potrviti pentru ca el face perfuzii [ deoarece nu a mancat si a facut ulcer la stomac, a ajuns sa vomite sange din cauza mea pana l.am convins sa se opereze si acum trebuie perfuzii si sa faca tratament ] si merge mereu la spital, zi de zi. Iar astazi s.a intamplat o alta nenorocire sad el avea o prietena foarte buna, se cunoasteau de 9 ani si aceasta a murit intr.un accident de masina broken heart si a pierdut si copilul pentru ca era insarcinata crying, este distrus sad, ei erau ca doi frati sad. Dar eu m.am saturat, numai pot asa! Nu ma face decat sa plang...eu NU vreau sa o fac la web,el vrea straight face [ desi am facut o data ceva deoarece eram impinsa de la spate si intr.un fel " obligata" dar nu am aratat mare chestie,decat partea de sus, cred ca siti la ce ma refer ] avem pareri diferite, eu vreau ceva el altceva si asa nu ajungem nicaieri. Acum este distrus sad, exact cum am mai spus. In seara asta am vorbit cu prietenul meu si era putin nesuferit dar avea tot dreptul. Sa il las pe iubitul meu in momentele astea grele? mai ales ca va ramane singur acasa sad, mi.e foarte frica ca nu se va mai duce la spital sau ca face alte prostii. Dar am dreptul sa am prieteni si sunt foarte hotarata sa ii spun! Oare este bine ce fac?
Oricum nimic nu ma mai opreste sa ii spun tot ce simt. Mereu am suferit in tacere cat am stat cu el si mi.a fost enorm de greu si dor fara prietenul meu sad Mi.am sacrificat fercirea destul. Voi ce ati face il locul?

2 răspunsuri:
| Mereoleacădeusername a răspuns:

Dacă aș fi în locul tău, aș încerca să-i explic tipului cum stă situația și l-aș face să înțeleagă că nu îmi pot sacrifica fericirea doar pentru că el are diverse tulburări emoționale și de comportament și d-aia nu trebuie să-l rănesc.
În fine, nu am fost niciodată într-o situație d-asta și nici nu știu cum e, însă sper să te descurci și să faci alegerea potrivită. Succes! happy

| DrugDREAMS99 explică (pentru Mereoleacădeusername):

Multumesc pentru raspuns, asta voi face si eu. Mi.a ajuns.