| JustMe_1160 a întrebat:

am o problema de ceva vreme.am facut sex neprotejat cu iubitul meu acum 2 saptamani, dar mentionez ca sunt aproape sigura ca nu s-a intamplat nimic(facem neprotejat de mai bine de 1 an de zile). si de o saptamana trebuia sa imi vina ciclul dar nu mi-a venit desi am avut durerile specifice. am facut si 3 teste de sarcina si au iesit negative. oare de ce ar putea sa imi intarzie atat? am 21 de ani sunt slaba sinu am avut probleme de genul acesta inainte.

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil sa fi facut testele de sarcina mai devreme decat ar fi trebuit si rezultatul sa nu fie relevant.
Mergi la medicul ginecolog, e mult mai bine decat sa stai sa te nelinistesti facand mii de supozitii!

| Azµre a răspuns (pentru greece12):

Sa mai faca un test daca nu vrea sa se duca la ginecolog happy oricum INDICAT este sa se duca la GINECOLOG dar multe fete se feresc le e frica zici ca le mananca ala!

| greece12 a răspuns (pentru Azµre):

Da,si pe mine ma uimeste teama lor nejustificata,sau jena pe care o au!
Cea mai simpla si mai sigura solutie este un consult la medicul ginecolog!
Uneori nu realizeaza gravitatea problemei,intarzie, evita, nu e cazul de fata, dar cele mai multe nu realizeaza ca asa cum se duc cu un picior sau o mana rupte la urgente, trebuie sa faca acelasi lucru si la cel mai mic dezechilibru feminin...

| UbexFlo a răspuns:

Daca testele au iesit negative, eu cred ca nu este nicio problema si ca menstruatia ti-a intarziat pur si simplu.Nu e normal, poate ai vreo dereglare, poate esti racita si au aparut modificari.Ar fi mai indicat sa mergi la ginecolog, sa faci o ecografie eventual si sa vezi unde este problema.De sarcina nu cred ca poate fi vorba atata timp cat toate 3 testele au iesit negative.

| Azµre a răspuns:

S-ar putea sa fii anemica, lipsa de vitamine, alimentatie, o raceala la ovare, un chist daca mentionezi ca ai avut dureri, sau doar o raceala la ovare. Du-te si fa un control ginecologic s-ar putea sa ai un chist care iti deregleaza ciclul. Insanatosire grabnica si du-te la medic numai sta! nu e de gluma cu asa ceva serios!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu fi racita

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa ziceam si eu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Azµre):

Singurel?

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai mai trebuia sa fiu cu cineva? laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Azµre):

ba frate da tembel mai sunt laughing in loc sa-ti trimit mesaj am raspuns laughing

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Trimite-mi astept rolling on the floor iubirea mea!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Azµre):

ha? surprise

| Ina93 a răspuns:

Se poate sa ai o deregrale hormonala sau poate esti racita.

| MissExtasy95 a răspuns:

Si eu fac sex neprotejat cu iubitul meu inca de cand am facut'o prima data. Nu mi-a intarziat niciodata dar a venit mai devreme. Acum depinde si cand ai inceput viata sexuala. poate fi dereglare hormonala sau ti se regleaza.