| anonim_4396 a întrebat:

Sunt ingrijorata, nu mi-a venit menstruatia. Ultima data a fost pe 29.01 si in mod normal trebuia sa imi vina cam pe 5.03 dar nimic; in schimb am niste scurgeri vaginale maro, roz. Am facut 2 teste de sarcina si amandoua au iesit negativ. Mentionez ca mi s-a mai intamplat sa-mi intarzie si 2 saptamani. Ultimul act sexual l-am avut in urma cu 2 saptamani. Am folosit prezervativ de fiecare data.

Răspuns Câştigător
| Lesicyka a răspuns:

Asta poate fi de la mult stres nu-ti fa griji

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cine stie,poate ai fost racita sau ai vreo infectie, poate fi si o dereglare hormonala, stai linistita ca o sa ti vina

| VadTot a răspuns:

De ginecolog ai auzit? Acum pe bune de ce nu mergi sa ti spuna exact ce ai? Si inca ceva sti cit de important este din cind in cind sa te vada un ginecolog? Cati ani ai?

| butterfly95 a răspuns (pentru VadTot):

Anii vrei sa ii sti ca sa imi spui cat de mica sunt? Nu multumesc :* Iti multumesc totusi pentru. raspuns.

| VadTot a răspuns (pentru butterfly95):

Nu ma intereseaza ce varsta ai cu siguranta ai sub 18 ani Dar sincer ai fost vreodata la un ginecolog?

| butterfly95 a răspuns (pentru VadTot):

Nu. N-am fost.

| VadTot a răspuns (pentru butterfly95):

Iti Recomand sa te duci fara sa ti fie rusine iar daca ginecologul este o femeie chiar nu ai de ce sa te rusinezi! De testul Papanicolau ai auzit? cu siguranta nu! Intereseaza te cind mergi la medic! Acum serios tu ti la viata ta?

| butterfly95 a răspuns (pentru VadTot):

Sincer, am auzit de testul asta dar nu stiu la ce ajuta. Tin la viata mea dar daca am de trait, traiesc si fara ginecolog si consultatii lunare. Scuze dar eu apelez la doctori doar daca e ceva urgent, nu stau acum sa dau bani de fiecare data cand imi intarzie ciclul.

| VadTot a răspuns (pentru butterfly95):

Off! Vezi asta i obiceiul notru al Romaniei ca apelam la medic doar cind ne este foarte rau s au mai bine zis cind ajungem direct pe masa de operatie! Deci testul papanicolau trebuie facut de orice fata care si a inceput viata sexuala s au mai bine spus Mai ales de Ele Si restul Femeielor macar odata pe an! Nu spun sa te duci la medic lunar dar macar de doua ori pe an cred ca o poti face! Serios acum este foarte importan sa mergi macar de doua ori pe an si totodata sa ti faci acest test! Asta a fost sfatul meu daca vrei sa l urmezi este spre binele tau daca nu asta este! Cred ca fetele care stiu despre ce vorbesc si sunt foarte informate despre ceea ce ti am spus imi d au dreptate! Inearca sa vorbesti cu cineva informat despre acest lucru si vei vedea ca am dreptate!