| ady_7432 a întrebat:

am o problema destul de intalnita in randul adolescentilorstraight face prietena mea ma refuza cand e vorba de sex, dati-mi sfaturi cum sa o conving, adica cum sa o excit si chestii din astea. Funda!

Răspuns Câştigător
| Metempsihoza a răspuns:

Ai rabdare cu ea. Daca esti rabdator si intelegator se va simti tot mai linistita si mai sigura in prezenta ta si nu se stie, poate intr-o zi destul de apropiata ii va veni ei ideea sa asa asa. Dar fiti in pana mea mai intelegatori, suntem fete sa ne mai iubiti si cu sufletelul, nu numai cu alte parti

5 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Nu mai insista. O sa creada ca doresti de la ea doar sex si o sa isi puna "n" intrebari referitoare la seriozitatea ta in relatie.
Daca tu chiar o iubesti asteapt-o, las' ca se poate face dragoste si fara sex. Cand o sa fie pregatita o sa iti dea de inteles.

O zi buna!

| DeeaMarry a răspuns:

Daca prietena ta te refuza, inseamna ca are un motiv de luat in seama. In loc sa te gandesti cum ai putea sa o convingi, exiciti si alte alea (adica sa o prostesti!), ar trebui sa aflii care este acel motiv si sa incerci sa schimbi lucrurilewinking.

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Daca o iubesti trebuie sa astepti, nu poti sa o fortezi sa faca ceva pentru ca asa vrei tu, e o finta umana si ea.

| BloodAndPain a răspuns:

Dragostea cu forta nu se face. Fa-o sa aiba incredere in tine, daca trebuie asteapta. Vorbeste cu ea, converseaza, fa-o sa iti spuna adevaratul motiv al refuzului si rezolva tot. Succes!happy

| AlexaChristiana2000 a răspuns:

Nu o forta, nu se poate asa. Poate ea nu este pregatita pentru asta inca.Ia-o incet.