| albnegru a întrebat:

Am o problema mare. Nu rezist in pat. Adica imi dau drumul cam intr-un minut. di imi ia 15 minute sa o trezesc la loc. prietena mea ma accepta asa dar vreau sa fac ceva in privinta asta..si sa nu imi spuneti ca sa stau mai relaxat langa ea sau din astea. nu imi e rusine sau nu ma excit prea tare. pur si simplu nu rezist mai mult de 1 minut. si la medic nu prea am bani sa merg. va rog sa imi dati ceva sfaturi.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai facut abuz de masturbare cand erai adolescent. Si in loc sa exersezi, in timpul masturbarii, ca tot omul, autocontrolul, ai urmarit doar sa termini repede.
Nu se rezolva, desigur de la sine. Se rezolva facand exercitii de autocontrol. Adica de fiecare data cand simti ca iti vine sa ejaculezi, te abtii (asa cum iti poti opri jetul cand urinezi) si intrerupi penetrarea pana te mai racoresti. Reiei penetrarea si tot asa, pana ajungi la un act sexual de 20-30 de minute. Initial te vei opri la fiecare 30 de secunde, apoi, incet-incet tot mai rar, pana vei reusi sa te controlezi, ca orice barbat. Nu te astepta la rezultate rapide. Daca faci asta absolut la toate actele sexuale si masturbarile, vei incepe sa observi rezultate dupa 8-10 luni si vei avea rezultate bune dupa 2-3 ani. Prietena ta trebuie sa fie foarte rabdatoare si intelepata, sa te sustina si sa te incurajeze. Sigur ca si tu trebuie sa fii rabdator si sa ai grija sa ii oferi si ei satisfactie sexuala in acest timp

| Emilian65 a răspuns:

Te masturbezi? Dacă, da, nu te mai masturba.

| albnegru explică (pentru Emilian65):

Ma masturbam mult pana anul trecut. de cand am iubita de un an nu ma mai masturbez. dar degeaba

| Mrlove2017 a răspuns:

Renunta la a te masturba si din cand in cand inainte de a trece la actul propriu zis bea un pahar doua de vin rosu

| albnegru explică:

Era sa uit. am 19 ani. si am facut o de multe ori. sa nu imi spuneti ca o sa se rezolve cu timpul ca nu se rezolva

| Joker1românia a răspuns:

Pai comanda de pe internet sau din farmacie niste pastile pentru penis ele te ajuta la ridicare"scularea"penisului si la cresterea acestuia.