| CitaAlex a întrebat:

Am o problema destul de serioasa, din punctul meu de vedere. Dupa vacanta de vara am constatat ca nu mai aveam emotii cand vorbeam cu o fata (eu fiind un om destul de timid, de fel), si acum o luna am vazut un baiat, si mi-a placut cum arata, si de atunci parca nu stiu ce s-a intamplat cu mine. Precizez ca ma atrag fetele, ma declar 100% heterosexual, dar nu stiu ce sa cred, mai ales ca sunt la varsta pubertatii (14-15 ani), atunci cand este cea mai grea perioada a adolescentei, comportamentul, gandirea, perceptia se schimba, si ma rog sa nu se fi intamplat asta in privinta orientarii sexuale. Vreau un raspuns sincer, fara misto-uri gen "uite gay-ul hahaha" etc, un sfat care sa ma ajute. Mersi anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Leerix a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji, din moment ce spui ca iti plac fetele! Desigur, in cazul acela nu era vorba ca il placeai pe baiatul respectiv, poate mai mult il admirai pentru felul in care era imbracat / aranjat / pentru freza lui etc si ti-ai fi dorit sa arati ca el. A admira e cu totul alta treaba. big grin Nu iti face griji.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai uitat sa ne spui daca te-a atras ca baiat, sau ca fata.

| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa ne spui daca te simti atras de baieti. Altfel, ce ai descris nu inseamna nimic, ramai 100% heterosexual. Ca nu mai ai emotii e normal, toti le-am avut si le-am pierdut la un moment dat.

| grab a răspuns:

Poate te-ai saturat de anumite mofturi ale unei fete si te simti respins de toate acuma. incearca sa iti cauti o iubita sa fie iesit din comun de frumoasa, si daca nici aia nu iti trezeste interesul consulta un psiholog poate te ajuta el sa gasesti un raspuns.

| HeadShoot32 a răspuns:

Dupa mine, a fost ceva normal. Poate ca a fost ceva asa pe moment, mai ales varsta pe care o ai, in rest, daca nu ai simtit nimic pentru alt baiat, ceva serios, nu un sentiment pe moment, atunci poti sa te asiguri ca pe viitor o sa faci sex cu o fata, nu cu un baiat.

| Xander94 a răspuns:

La varsta aceea cam mare majoritate a adolescentilor trec printr-o criza de identitate. Nu chiar asa o mare problema, doar pentru ca vezi un tip si e placut ochiului, nu inseamna ca e ceva atractie. Poate ti-au placut, hainele, atitudinea habar n-am la fel cum iti place ceva cand vezi nu stiu ce in vitrina, deci nimic serios. Cam dupa o anumita varsta poti sa fii sigur pe sentimentele tale.