| oanasunshine a întrebat:

Mda, am si eu o nelamurire legata de un baiat yawn. i-am spus acum vreo 2 saptamani ca il plac(nu ne cunoastem chiar foarte bine, in vacanta mai vorbeam pe mess si ne mai vedeam la patinoar dar nu vorbeam fata in fata). El nu a stiut ce sa zica, nu a zis nici ca ma place nici ca nu ma place. In fine, dupa a inceput scoala, nu ne salutam dar se uita incontinuu la mine...si colegele imi spun ca se uita dupa mine dar el e timid si nu ma astept sa vorbeasca cu mine. Eu sincer am devenit cam indiferenta, ok i-am zis ca il plac, el nu face nimic atunci pastraight face. Dar pe de o parte nu vreau sa renunt asa usor dar nu stiu ce sa cred din comportamentul lui: se uita mereu la mine, dar nu ma saluta si nici nu-mi vorbeste. Eu ce ar trebui sa fac? straight face Funda.

5 răspunsuri:
| edy132 a răspuns:

Fetita, mai lasa la o parte din orgoliu si impresii. Daca vrei ceva cu adevarat trebuie sa faci orice ca sa-l obtii. Daca i-ai spus ca-l placi crezi ca schimba cu ceva situatia? Orice isi poate da seama cand este placut de cineva, dupa modul in care se poarta. Crezi ca rolul barbatilor este sa intrebe numai ei " vrei sa iesim la un suc? ", scenariul se mai schimba, acum intrebi tu, sau orgoliul tau nu-ti permite? Voi femeile dupa atatia ani de pupat in fund din partea barbatilor v-ati luat impresii si v-ati obisnuit cu ideea ca daca ii spuneti unui barbat " imi place de tine " este tot ce trebuie sa faceti, iar el realizeaza restul.

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna! probabil ca te priveste ca pe o amica. poate sta cu altcineva si se uita la tine doar asa.Se poate sa fie si timid...dar nu vad.Atata timp cat uh i-ai spus ca il placi ar trebui sa ti raspunda si el ceva.cel putin ar trebui sa dea teama asta la o parte, ca baiat sa faca el primul pas...eu una as spune sa-l intrebi dc nu-t vorbeste macar ca amici(poate are prietenahappy daca vezi ca nu-ti raspunde. lasa-l in pace.Incearca sa vorbesti cu un alt baiat poate va veni la tine si va vn intr-o buna zi! Poate el nu are aceleasi sentimente pentru tine. Daca te v-a palce cu adevarat sigur te v-a cautata.e bine sa fii indiferenta.Asa iti vei da seama daca e asa cum crezi tu ca te place sau nu! sper ca te-am ajutat

| dyana18 a răspuns:

Pai trebuie sa intelegi ca e timid dupa cate inteleg...sau poate ii e rusine sa te salute ca il vad prietenii.si mna.stii cum e.tu ia intiativa pentru ca nu e is ca mereu baiatul e celcare incepe.si intreaba-l ce intentii are.de ce nu te saluta dar totusi mereuse uita dupa tine.prinde curaj. daca astepti asa.multe ai sa pierzi in viata.baftawinking:p

| ellysya a răspuns:

Pai, cred ca ii e rusine, daca e prima data cand o fata il place si el la fel, nu stie cum sa reactioneze.
daca tu intr-adevar il placi du-te la el cand sunteti doar voi 2, intreaba-l dc nu te baga in seama si astea... si uitate in ocii lui si sigur o sa-ti spuna+ ca o sa primesti si un sarut

| 3raGoN07 a răspuns:

Poate ca asteapta ca tu sa-i vorbesti.Incearca sa vorbesti cu el si vezi cum reactioneaza. Daca nici asa nu il faci sa iti spuna ce simte
atunci uita-l pentru ca n-are rost sa tragi de el sa te placa sau sa-ti arate asta.