| Camianonimacami a întrebat:

Buna TPU! Am o problema destul de stupida, dar e totuși o problema... nici nu știu cum sa formulez întrebarea și sper din suflet ca nu voi fi judecată. Ideea e ca m-am îndrăgostit de fratele meu vitreg... da știu e penibil, dar chiar nu am ce sa fac. Părinții mei au divorțat când aveam 8 ani(acum am 17), mama a plecat in Spania, iar tata s-a recăsătorit. Soția noua a venit la pachet cu un frate mai mare(între noi e diferența de 1 an). Familia noastră e foarte unita și am devenit foarte buni prieteni eu cu fratele meu vitreg, cu mama mea vitrega mă înțeleg extrem de bine, e ca mama mea adevărat, mă ajuta in orice și îmi da sfaturi bune mereu. Ideea e ca de un an jumate, am început sa simt tot felul de lucruri pentru fratele meu vitreg. S-a schimbat mult fizic și arată foarte bine, sexy, are mușchi, are o față superba și foarte multe fete din liceu îl plac, are și o iubita pe care sunt geloasa. La început am crezut ca e doar atracție fizică, dar când a venit și și-a prezentat iubita, am crezut ca îl sugrum. A observat ca nu îmi place de ea și m-a rugat sa încerc sa devenim prietene, dar nu am cum, e o scorpie! In timp mi-am dat seama ca nu e doar atracție fizica și îl iubesc, sunt îndrăgostită de el. Am impresia ca și el mă vede altfel decât ca pe o sora. Mi-a spus de mai multe ori ca dacă nu eram frați vitregi ne-am fi pus împreuna, ca sunt fata perfecta pentru el, ca sunt frumoasa, ca ii pare rău ca părinții noștri s-au cunoscut, pentru ca dacă nu se cunoșteau eram a lui. A făcut o observație legată de sânii mei, "Tu de când ai sâni?" "Ți-au crescut și numai acum observ"?"
La un moment dat stăteam cu un prieten și râdeam, iar el a venit nervos și a zis ca e timpul sa plecam acasă și a început sa mă tragă și sa îmi spună sa nu mai vorbesc cu tipul ăla. La un moment dat m-a luat in brațe și inima îmi bătea super repede, se simțea super tare, iar el m-a întrebat de ce îmi bate așa tare inima. Eu am vrut sa văd cum reacționează și i-am spus" Pentru ca sunt îndrăgostită de tine", am spus-o pe un ton serios și el a încremenit, se holba la mine și nu zicea nimic, iar atunci am zis ca era o gluma(ne era deloc o gluma) și am început sa radem amândoi forțat. Sa ii spun ca sunt îndrăgostită de el sau sa îndur suferința in tăcere? Nu vreau sa îmi stric prietenia cu el. Ne înțelegem de minune și stam o grămada împreuna, radem, ieșim ne distram. Sta mai mult cu mine decât cu iubita lui și chiar amână întâlnirii cu ea pentru mine. Va rog ajutor! Dau funda!

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu stiu daca esti troll sau nu, dar daca e reala povestea ta, nu e nimic in neregula cu ceea ce simti, pentru ca nu e fratele tau. Nu aveti acelasi sange. Exista un pilot de MotoGP pe care-l cheama Miguel Oliveira si care e exact in aceeasi situatie ca si voi, cu fiica celei de-a doua sotii a tatalui lui. Sunt impreuna in secret de mai multi ani, de cand aveau amandoi vreo 13 ani cred, iar acum vreun an s-au logodit si se vor casatori.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru wildthing):

Camianonimacami

Rank 1.432.324 din 1.432.324

Înregistrat la 5 Iul 2021

Ultima logare: 5 Iul 2021

Utilizator Junior

Ia uite aici...
Bravo, povestea ta a fost nominalizată pentru premiul Oscar. laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Ce demonstrează asta? Ca și-a făcut cont sa pună o întrebare.

De ce e troll, ca nu ma prind? Nu majoritatea își fac cont de prima data ca să întrebe ceva?

| Camianonimacami explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Mi-am făcut cont acum pentru a pune aceasta întrebare.

| Camianonimacami explică (pentru LoveSleep):

Așa este... mulțumesc!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fierbinte

| LoveSleep a răspuns:

Povestea ta e cringe rău, asa cum ar trebui sa fie pentru vârsta pe care o ai.
Nu ai nevoie de sfaturi, pentru ca la vârsta ta, nu e ceva ce poți face corect sau greșit, legat de subiectul ăsta.
Continua sa faci ce ai făcut și pana acum și dacă e sa fiți împreună, e ok, dacă nu, nu.
Nu e ca și cum ai avea 30 de ani și o decizie te-ar duce într-un anume punct, iar alta decizie într-un punct total diferit.
Dacă ii spui ca îl placi sau nu, dacă îl săruți, dacă continui sa ieși cu el, dacă îl uiți, e irelevant, pentru ca ori va duce la aproximativ același rezultat, ori nu va conta, pentru ca probabil ce simți acum va trece în câteva luni, ani, etc.
Și dacă nu, e fratele tău vitreg, va fi mereu acolo să-i spui ca îl placi, să-ți mai dea o șansă în cazul în care nu te place, sa fiți prieteni, etc. Adică ai șanse nenumărate, nu are niciun sens sa te gândești ce sa faci, pentru ca aproape orice decizie ai lua, te va duce în același punct. Va fi mereu o persoana apropiata ție, nu pleacă nicăieri, nu îl ratezi dacă nu-i spui ca îl iubești. Dacă e sa fiți împreună, veți fi cândva.
Hai ca am scris aceeași propoziție în 15 de rânduri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heei!

Nu e nimic in neregula cu lucrul asta, chiar daca social asa se spune

Singurul lucru in neregula este ca el face parte dintr-o realtie si ar trebui sa-i puna punct inainte sa inceapa ceva cu tine

Am vazut veri si frati buni casatoriti, tu de ce n-ai putea daca e vitreg?

Cei care te judeca nu fac altceva decat sa se descrie pe ei

Mult succes!