| bigsy a întrebat:

Buna TPU am o problema grava cu dragostea sa incepem cu inceputul:Am o colega de clasa pe nume Andreea este cea mai draguta din clasa sunt nebun dupa ea stie ca o plac si cat de mult o plac pentr-u ca am incercat sa o conving sa fie cu mine dar degeaba si am ramas la o relatie de prietenie suntem prieteni aproape foarte buni si nu are decat 5 ca ine si toti acei prieteni sunt fete imi zice toate secretele si etc...este o fata cuminte cand vine vorba de baieti in rest e mai zbrehuiatica si sexy, mereu la moda cand vad pe alt baiat langa ea innebunesc si nu mai pot simt ca imi cade inima din piept este in zodia pesti si are 14 ani vreau sa fie a mea cateodata sunt timid cu ea dar mai rar si cu alte fete sunt si mai timid asa ca va rog din tot sufletul sa ma ajutati o iubesc si tin la ea din tot sufletul de vreo 3 ani! dau funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Poate că te place dar îi e frică să înceapă o relație cu tine, pentru că e prima ei relație. Încearcă să îi propui să ieșiți în oraș ca prieteni, doar voi doi. Adu-i flori, fă-i surprize cu bomboane, atenții pe la școală, poartă-te frumos cu ea. Dacă lucrurile merg bine, când o mai scoți în oraș poți să o întrebi iar dacă vrea să fie prietena ta. Dacă acceptă e super. Sau poți să o iei de mână și la momentul potrivit să încerci să o săruți. Fetelor le place ca băiatul să aibă inițiativă, să facă primul pas, să fie hotărât și cu încredere în sine. De asta se uită de obicei după băieți mai mari, pentru că lor li se pare că ăia știu ce vor. Arată-i că ești matur și hotărât. Numai bine și baftă multă big grin

1 răspuns:
| bigsy explică:

Multumesc voi face asa cum ai zis