| FireLove2000 a întrebat:

Am o problema.Imi place de o colega dar ei ii place de cel mai bun prieten al meu.Din fericire pentru mine lui nu ii place de ea.Suntem la fel noi doi.Amandoi avem aceleasi hobiuri.Suntem la fel de destepti dar depinde de noroc.De vreo 2 luni nu ma mai place inainte ma placea poate am suparat-o? Si intrebarea.

Cum sa reactionez sa o las in pace sau sa ma mai lupt pentru ea si sa ii spun ce simt dar sunt un pic timid.

8 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii dai de inteles ca o placi
iar mai apoi in cazul in care te refuza ar trebui sa o tratezi mai cu indiferenta si ea va incepe sa devina din ce in ce mai atrasa de tine pentru ca asa suntem noi fetelelaughing
succeswinking

| EnvyU a răspuns:

Raspunsul se afla in tine, eu doar iti voi spune cum este viata. Vrei ceva? du-te si ia-l, lupta, nu astepta sa vina la tine ca nu se va intampla niciodata. Stii de ce toata lumea zice risca si vei castiga? pentru ca asa e, daca nu risti nu castigi. Il ai deja pe NU incearca sa il iei si pe DA.

| naitreaba a răspuns:

Aspectul e de vina :b... parerea mea.

| xcore a răspuns:

Salut,
Daca deja ia luptat solutia este foarte simpla. Schimba strategia. Zilnic o saluti si atat. O sa intre ea in papucii tai si o sa se intrebe de ce nu ii mai dai atentie. Ulterior, daca te place, se intoarce ea la tine

| zaharelstef a răspuns:

Nu nu nu si nu nu te lua dupa cei ce spun ca femeile sunt niste mistere si niste creaturi spatiale care au o gandire intortocheat nu ele sunt exact ca noi numai ca spre deosebire de noi ele nu spun ce vor cu adevarat noi suntem singer spunem frate vrem o fata buna rau de p.l sa ne iubeasca si eventual sa putem sa o si inselem pe cand ele spun ca vor un baiat atent si dragut destept si deaste pana mea sigur nu vor majoritate asta dar ele se ascund dupa deget sfatul meu este sa vb serios cu ea si direct fetelor le plac tipi directi si eventual testeaza putin apele sa fie treaba buna si in niciun caz sa nu pui un preten sau o pretena sa-ti faca tie traba ..nu trebuie neaparat sa vorbesti u cu ea sa vada ca ai gura, tupeu, curaj, ca sti ce vrei si ca ai sange in morcovul ala din pataloni..curaj un nu na omorat pe nimeni iti garantez eu daca te refuza e perderea ei nu stie ce perde crede-ma o sa fie multe altele care te vor dori daca ai curaj sa faci cum tam zis eu

| MariaaaaLm a răspuns:

Spune-i fetei acelea ca iti place de ea dar intrebare e cum faci asta?! Foarte simplu ii spui sa mearga undeva cu tine si apoi ii spui ce vrei vb cu ea sincer si linistit si vei vedea ca merge si eu sunt mai timida cu baietii dar asta e risc dar daca nu vei risca nu vei castiga asa ca du-te la ea si spune-i. Daca vrei baga id meu de mess si mai vb acolo maria_mariuca14@yahoo.com

| OXI023 a răspuns:

Frate hm cu femeie e greu sunt niste mistere.o femeie e ca o vreme schimbatoare te face sa faci sacrificiii si multe altele.pai uite cum as face eu.as faceo sa rada sa se simta bine sa fie fericita as scoateo la un suc in parc uneva si vb cu ea indeaproape fi sincer daca spune-i cu pasiune si spiuneio in fata care e treaba iai si niste flori ceva. frate fi romantic baga vrajeala tandrete si romantism vb dulci etc... asta le place la fete. bafta

| FireLove2000 explică:

Multumesc cand o sa fiu singur cu ea o sa ii spun.