| Doblevida a întrebat:

As vrea sa stiu parerea voastra daca ar trebui sa ii spun sau nu.Intrebarea este urmatoarea: Sa ii spun baiatului pe care il plac ca imi place de el? Adica nu imi place de el simt ca sunt indragostita de el sau nu stiu ce este acest sentiment dar eu consider dragoste desi cred ca e la o varsta frageda sa simti pentru cineva lucruri din astea.In fine sa va spun povestea mea ca sa stiti ce sa imi raspundeti. happy
Baitatul de care imi place este cu un an mai mare ca mine, adica este in clasa a 9-a.Stam in aceeiasi comuna doar ca el merge la liceu in oras iar eu o sa merg la anul doar ca nu ma duc la liceul lui, in fine.Cand eram eu clasa a 6-a am inceput sa il cunosc mai bine dar nu imi pasa de persoana lui adica ma cicalea mereu venea in clasa mea si imi lua lucrurile da eu nu il bagam in seama pentru ca imi placea de altu. Da intr-o zi cand eu aveam mana in ghips si nu am mers la sport am stat in clasa singura cu inca o colega si un coleg iar el era de servici pe scoala.Si l-a chemat pe colegu meu si l-a pus sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el(adica cu baiatu de care imi place) si eu am spus nu pentru ca credeam ca isi bate joc de mine si nici nu imi placea.Eh,sa vezi si sa nu crezi ca el se pusese cu alta iar dupa vreo 3-4 luni s-au despartit si venea la noi in clasa super suparat si cand il vedeam mi se rupea inima. Apoi in a 7-a a venit o fata la noi in clasa noua si s-a imprietenit cu prietena mea ce mai buna si mi-a zis mie si ei ca ii place de acelasi baiat de care imi place si mie.Ma rog ea se prefacea ca nu il mai place si mi l-a lasat mie. Apoi o fata din clasa, vara cu respectivul s-a dus pusa de mine sa il intrebe daca vrea sa fie cu mine iar el a venit m-a luat de mana si a spus ca nu am nicio sansa cu el. Apoi a 2-a zi prietena mea ce mai buna l-a intrebat ce nu ii place la mine si el a zis: ca e prea slaba, mica de inaltima si nedezvoltata. Ei bine este adevarat ce a spus da atunci chiar nu m-a spuarat chestia asta deoarece era adevarul. OK, a trecut un an si acum iar imi place de el desi il vad foarte rar. El nu s-a schimbat de loc si nici eu si poate de asta nu vrea sa fie cu mine ca nu sunt inalta dezvoltata si mai plinuta, iar eu nu am de gand sa ma schimb pentru el caci dupa parerea mea daca lui ii place exteriorul n-are decat. Da eu ma tot gandesc sa ii spun ce simt deoarece chiar nu mai pot sa stau cu chestia asta pe suflet.Si mesajul pentru el ar suna cam asa: Eu te plac daca nu ma placi e treaba ta.Macar raspunde cu da sau nu. Daca e da atunci uau daca e nu eu o sa te las in pace, te sterg din lista si nu o sa ma mai vezi nicio data.
Acum as vrea sa stiu parerea voastra.Sa ii spun sau sa nu ii spun?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E putin ciudat faptul ca atunci a vrut sa stea cu tine si acum nu mai vrea. Daca tu simti ca ai destul curaj cat sa-i spui ce simti, foarte bine, du-te la el si spune-i. Sa stii ca mi-a placut foarte mult formularea ta, adica fara tragere de timp si la subiect. Deci repet, e foarte buna! Si decizia ta pe care singura ai ales-o este de laudathappy. Mult succes si o zi frumoasa!happykiss

| MeMyself a răspuns:

Da cel mai bine ar fi sa-i marturisesti ca tii la el.pentru ca pana la urma daca nu risti nu castigitongue...

Oricum bafta!happy