| numesiprenume0 a întrebat:

Imi place o colega si mi-am dat seama ca si ea ma placea, dar am inteles prea tarziu. Acum ea are prieten iar eu am ramas singur... Se inteleg bine, pe mine nici macar nu ma mai baga in seama. Oare mai exista vreo sansa sa ma mai placa? Ce pot sa fac?(nu pot sa ii spun fiindca sunt prea timid, as vrea sa ii demonstrez, dar cum spuneam... nu ma mai baga in seama ca mai de mult) Ajutati-ma, va rog!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te gandesti daca merita sa faci unele compromisuri pentru ea sau nu. Daca ajungi la concluzia ca merita, atunci actioneaza. Du-te si baga-o in seama, vorbeste-i. Nu ai de ce sa te temi, n-ai absolut nimic de pierdut. Daca fata chiar te place, incepeti sa vorbiti si se creaza o legatura intre voi, iar daca ai noroc, se va lega una puternica iar ea se va desparti de actualul ei iubit, pe care nu cred ca-l place cum te place pe tine din cate ai povestit tu aici. O vrei? Atunci nu mai sta pur si simplu sa-ti toci capul daca te place sau nu, afla!winking